שחקני וצוות מכבי באר שבע בילו אתמול (רביעי) בבית הנשיא בירושלים, קיבלו סיור מקיף במקום וגם נפגשו עם חובב הכדורגל הידוע ואוהד בית"ר רובי ריבלין, הלא הוא נשיא המדינה.

מועדון מכבי באר שבע בביקור בבית הנשיא. צילום: ד"ר שלומית גיא

את ההזמנה לביקור קיבלו במועדון בעקבות ​הזכייה באות "מגן הכבוד, הדור הבא" שהוא חלק ממיזם "תקווה ישראלית בספורט" מטעם נשיא המדינה. האות הוענק למועדון על הפעילות הקהילתית והחינוכית הענפה.

הנשיא סיפר כמה הוא נהנה לראות את המועדון צומח ומתפתח ונציג השחקנים, ברנדו גרסיה, חלק עימו: "עליתי מפרו לפני תשעה חודשים. בזכות הכדורגל, החברים ומכבי באר שבע - אני מרגיש ישראלי". מנכ"ל המועדון, ניר חזות, הוסיף ואמר: "מועדון הכדורגל משלב מקצוענות עם קהילה וחברה. כבוד גדול עבורנו להשתתף ביום המיוחד הזה".

נציג השחקנים, ברנדו גרסיה. "בזכות המועדון אני מרגיש ישראלי". צילום: ד"ר שלומית גיא

במסגרת הפעילות החברתית והקהילתית שנעשתה השנה במועדון מתקיימים אימוני הורים-ילדים, אימונים חודשיים עם חניכי מועדון חברתי 'צוותא' לבעלי צרכים מיוחדים, מפגשים במעבדות לחינוך גופני במכללת קיי, ועוד. בנוסף, פועל במועדון מרכז למידה, בו סטודנטים ומתנדבים מסייעים לשחקנים בהכנת שיעורי בית ולקראת מבחנים.

בעלי המועדון, אילן רמות וצוק חזיזה, רכשו את המועדון לפני כשלוש שנים במטרה לבנות בית אמיתי לכדורגל מקומי. במחלקת הנוער של המועדון הענפה קיימות כיום קבוצות ילדים, נערים, נוער ובית ספר לכדורגל בניהולו המקצועי של קפטן הפועל באר שבע לשעבר סתיו אלימלך.

את הביקור בירושלים חתמו בצפייה בגמר גביע המדינה בכדורגל, תוך ליווי השחקנים בעלייתם למגרש.