ברנדה וצ'סאווה ג'וניור, אשתו ובנו של צ'סאווה אנספוואה ז"ל שמצא את מותו על כר הדשא באצטדיון וסרמיל לפני 11 שנים כשלבש את מדי הפועל באר שבע, נחתו לפנות בוקר (חמישי) בישראל. השניים לוו על ידי עמותת האוהדים "וסרמיליה" שארגנה את הביקור בישראל יחד עם סוכנו לשעבר ניר קרין.

)מימין) ברנדה וצ'סאווה ג'וניור יחד עם ניר קרין, בן בודה, וסתיו אלימלך. צילום: יגאל ברמן

בני משפחתו של החלוץ ביקרו באצטדיון וסרמיל ולאחר מכן גם באצטדיון 'טוטו-טרנר' ונפגשו עם אוהדים בפאב ה'גיגסי' בעיר. קפטן העבר סתיו אלימלך פגש בשניים במהלך היום וסיפר להם על ההתאקלמות של צ'סאווה בבאר שבע לפני המקרה הטראגי.

אלימלך סיפר בתכנית הספורט של מיינט באר שבע כי צ'סאווה אמור היה לשחק מחצית אחת בלבד במשחק האימון אבל ביקש להמשיך והתמוטט לפני שאמור היה להיות מוחלף.

צ'סאווה ג'וניור שיתף את האוהדים בשאיפות לשחק בקבוצה: "החלום הכי גדול שלי זה לשחק בהפועל באר שבע, כי כאן אבא שלי שיחק ופה הוא נפטר על המגרש. בחו"ל אני אוהד את מנצ'סטר יונייטד. אני יודע שיש משחק גדול בשבת ואני לא יכול לחכות לראות את הקהל של באר שבע".

"אני רוצה להודות לכל האוהדים שאפשרו לזה לקרות. בהתחלה כשסיפרו לי שאני מגיע לישראל חשבתי שעובדים עליי. האנשים פה מאוד טובים. אני זוכר את היום שבו סיפרו לאמא שלי על כך שאבא שלי מת. הייתי בן חמש אבל זוכר את הדמעות שלה ושל דודה שלי".

השניים יתארחו במשחק מול מכבי תל אביב בשבת הקרובה.