את הרעש שעשו היום (שישי) אוהדי הפועל באר שבע-בני שמעון והפועל רמת גן-גבעתיים היה אפשר לשמוע הרחק מההיכל ומהחנייה המפוצצת בכלי רכב בשני צידיו. בניגוד למשחק הרביעי בין שתי הקבוצות, הפעם באר שבע באה מכויילת על ניצחון בלבד. כל הלחץ השתחרר לאדומים אחרי הקליעות הראשונות שצללו פנימה ולא היה ספק לכל אורך המשחק מי הקבוצה הטובה יותר על הפרקט כשהדרומיים דורסים את רמת גן-גבעתיים.

הפיאקסו מהמשחק הקודם נשכח לחלוטין. צילום: הרצל יוסף

אל הרבע הראשון באר שבע הגיעה נחושה. הפיאסקו ההגנתי וההתקפי מהמשחק הקודם נשכח לחלוטין. עמית גרשון עם שש נקודות פתח מצוין את המשחק. באר שבע עם הגנת ברזל החזיקה את רמת גן על שתי נקודות בלבד אחרי יותר משלוש דקות. גרשון וקומברבץ המשיכו ללחוץ בהתקפה ובאר שבע חגגה כל הדרך ליתרון של 2:17, חמש דקות לסיום הרבע. את שתי הנקודות הבאות שלה השיגה רמת גן רק אחרי שש וחצי דקות בתוך הרבע הראשון. רבע הגנתי מצוין של באר שבע בני שמעון, שהחזיקה את היריבה על עשר נקודות בלבד. 10:23 אדום לוהט.

ההגנה הרצחנית של באר שבע המשיכה להפיל קורבנות גם ברבע השני, כשהחמישיה השנייה שכללה את אוהד כהן, אריאל נבון, אנדל קומברבץ, אור סולומון ובן אייזנהרט עלתה לפרקט. באר שבע שמרה על יתרון של 16 הנקודות שלה, למרות פציעתו של קומברבץ שספג מכה באיזור רגיש. ארבע דקות ועשרים שניות לסיום המחצית רמת גן עשתה רעשים של חזרה למשחק עם סדרת התקפות שהסתיימו בסלים, אך מהעבר השני באר שבע בהובלתו של סטורם וורן שמרה על פער בטוח של 11 נקודות.

שלוש נקודות מוצלחות של ביידלר אחרי עבירה בלתי ספורטיבית של יאנגר הורידו את היתרון של באר שבע רק להפרש חד ספרתי, אך פישר עם שלשת קלאץ׳ על הראש של יוני ניר עצר את הדהירה של האורחים. דקות טובות של דור גולדנברג על הפרקט שעלה על מנת לתת דקות מנוחה לוורן. באר שבע חזרה לשמור בהגנה ועמית גרשון המשיך את הערב הנהדר שלו מאחורי הקשת עם שלשה רביעית. 28:44, יתרון 16 בתום המחצית.

לוהטים על הפרקט. צילום: הרצל יוסף

2,000 צופים בקהל ראו את באר שבע מובילה ומכתיבה את הקצב. צילום: הרצל יוסף

את הרבע השלישי פתחו קומברבץ ואנתוני פישר עם סלים ראשונים ואותתו ליריבה על הכוונות של המארחת. באר שבע מכתיבה ושולטת בקצב. סל לשלוש נקודות של וורן העלה את היתרון של המקומיים לשיא - 38:54, שש דקות לסיום הרבע.

רמת גן נראתה שבורה, כשוורן וקומברבץ טוחנים את היריבה מתחת לסל. בשלב הזה אפילו בקהל של רמת גן, שהביאה לפחות כמאתיים אוהדים השתתק לגמרי. 40:64 אדום אחרי שלשה נוספת של קומברבץ. גרשון קלע את השלשה החמישית שלו לערב עם מאה אחוז הצלחה מעבר לקו. באר שבע מטיילת לסדרת הגמר נגד קריית גת. 27 הפרש לביתיים.

גם אריאל נבון הצטרף לחגיגה של האדומים מעבר לקשת. 32 נקודות יתרון לבאר שבע שתי דקות לסיום הרבע השלישי. 42:70.

רשאד מאדן פתח את הרבע האחרון עם קליעה מוצלחת מאחורי קו השלוש. רמת גן שיחקה בשלב הזה בעיקר על הכבוד שלה, שנרמס בשלושת הרבעים הראשונים. וורן עם סל ופאול הביא את באר שבע ל-79 נקודות במשחק לעומת 58 של האורחים חמש וחצי דקות לסוף. הרבע הזה התאפיין בעיקר בניסיונות של רמת גן לחזור להתמודדות, אך ללא הועיל.

בסיום מרגש ובעיקר עוצמתי, באר שבע-בני שמעון מנצחת 65:92 את רמת גן-גבעתיים ומעפילה לסדרת הגמר.

סיום מרגש לסדרה. צילום: הרצל יוסף

העפילו לסדרת הגמר. צילום: הרצל יוסף

קלעים לבאר שבע-בני שמעון: וורן 22 נקודות, גרשון וקומברבץ 15 נקודות כל אחד, פישר 10 נקודות, נבון 7 נקודות, אוהד כהן 5 נקודות, קופרמן וגולדנברג 3 נקודות כל אחד.

מאמן הפועל באר שבע-בני שמעון, יניב בורגר, אמר אחרי המשחק: "פתחנו את המשחק עם אנרגיות נכונות, הקבוצה הזו מוכיחה פעם אחר פעם שכשהכסף על השולחן אנחנו מגיעים ונותנים הרבה לב. השארנו הכול על המגרש הגנתית ומגיע קרדיט ענק לרמת גן שעשו עונה מדהימה ואני מסיר את הכובע בפניהם".

על העובדה שהקבוצה שלו לא ניצחה בחוץ בפלייאוף, ענה בורגר: "אני לא בטוח שזה יכול להשליך במאה אחוז על מה שיקרה בגמר. כל קבוצה בעונה הרגילה ניצחה את היריבה שלה בחוץ. אנחנו נצטרך לנצח שם לפחות פעם אחת מול קבוצה שהייתה הכי יציבה לאורך העונה הסדירה וגם בפלייאוף".

קפטן הקבוצה, אוהד כהן, הוסיף: "אני תמיד משתדל לעשות הכי טוב שאני יכול וזה לא משנה מי קולע וכמה אז הכי חשוב שניצחנו ועלינו לגמר".