הפועל באר שבע הבטיחה הערב (שבת) זכייה באליפות שלישית ברציפות ועכשיו המטרה של ברק בכר וחניכיו לעשות בעונה הבאה היסטוריה נוספת. אחרי שהייתה בשנתיים האחרונות מרחק של שער אחד משלב הבתים של ליגת האלופות תנסה האלופה לעמוד במטרה הזו השנה.

מקווים לעשות היסטוריה נוספת, גם בליגת האלופות. צילום: ראובן שוורץ

בניגוד לשנים קודמות בהן האלופה הייתה צריכה לעבור שלושה סיבובים כדי להגיע למפעל היוקרתי ביבשת, הפעם היא תצטרך לעבוד ארבעה סיבובים כדי לעשות זאת. באר שבע תחל את דרכה כבר ב-10-11.07 בסיבוב הראשון ותנסה בשמונה משחקים לעשות היסטוריה.

האלופה הישראלית שצברה נקודות דירוג רבות בשנתיים האחרונות מחזיקה ב-10 נקודות בדיוק ותהיה מדורגת בוודאות בשלב הראשון. היא מועמדת ודאית לעבור לסיבוב השני כשהיריבות האפשריות שלה יהיו ספרטק טרנבה מסלובקיה, ואלטה ממלטה ועוד.

בסיבוב השני, אליו תיכנס רד בול זלצבורג של מונאס דאבור, עדיין לא ברור אם האלופה תהיה מדורגת וזה תלוי באלופות של קפריסין, דנמרק, קרואטיה ורומניה. גם אם תהיה מדורגת היא עשויה לפגוש את רוזנבורג הנורווגית שהיא אחת הקבוצות הלא מדורגות החזקות בסיבוב הזה.

בסיבוב השלישי תיכנס אחת היריבות החזקות במפעל והיא אלופה הולנד, פ.ס.וו איינדהובן אותה עלולה באר שבע לפגוש לפני הכניסה לשלב הפלייאוף. באר שבע עשויה להיתקל ביריבות וותיקות כמו לודוגורץ רזגארד הבולגרית וסלטיק הסקוטית אותן היא כבר פגשה בשנים האחרונות.