אם לא יקרה משהו יוצא דופן, היום (שלישי), בשעה 19:05 הפועל באר שבע-בני שמעון צפויה לפתוח את סדרת גמר הפלייאוף בכדורסל בליגה הלאומית על הזכות לשחק בעונה הבאה בליגת העל.

רואים באופק את  העלייה לליגת העל. צילום ארכיון: הרצל יוסף

הסדרה נגד מכבי קריית גת, היורדת מליגת העל בקיץ האחרון לא תהיה קלה. קריית גת שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון, מחזיקה ביתרון ביתיות ותארח את המשחק הראשון בסדרת הטוב מחמישה משחקים אצלה בבית, באולם אלון צר המידות והמלחיץ. הקבוצה של המאמן יניב בורגר מגיעה לסדרה הזאת עם סגל מלא ובריא, אחרי שהתגברה על הפועל רמת גן בחצי הגמר ועל הפועל גליל עליון ברבע.

במועדון מרגישים את דריכות השחקנים ואת המחויבות שלהם למשימה. המטרה שסימן המאמן לקראת משחק מספר אחד תהיה ניצחון חוץ וגניבת יתרון הביתיות מקריית גת.

קצת יותר ממאה אוהדים ילוו את האדומים למשחק החוץ הקרוב כשכל הכרטיסים שהוקצו לקבוצה נחטפו והסעה מסודרת תצא לקריית גת. כל זה יכול גם להידחות במידה ושחקני קריית גת, שלא מקבלים שכר באופן סדיר מזה מספר חודשים, יממשו את איום השביתה ולא יעלו למשחק. "הסיכוי שזה יקרה קלוש ולכן לא נגיב על האפשרות הזאת", נמסר מהפועל באר שבע.

מהעבר השני, הגארד דודו שמריז, ששיחק בעונה שעברה בבאר שבע עד שקרע את רצועות הברך, כבר מחכה לאקסית. "לקח לבאר שבע הרבה זמן להגיע לגמר. אנחנו מחכים כבר עשרה ימים", הוא עקץ. "תהיה סדרה טובה מאוד. ענייני הכסף לא אמורים להשפיע עלינו כקבוצה. אנחנו יודעים מה אנחנו שווים". ​