שבוע וחצי בתוך חגיגות העלייה לליגת העל אנשי הנהלת הפועל באר שבע-בני שמעון טרם סיימו את ענייני העונה הנוכחית. מלבד השתתפות במספר אירועים חגיגיים לכבוד העלייה של המועדון שלו, הבעלים של הקבוצה, כפיר ארזי עסק בעיקר בענייני ניירת למיניהם שכוללים בין היתר גם סיום החוזים של השחקנים ותשלומים נוספים שמגיעים להם כמו מענקי העלייה, זיכויים על הדירות השכורות ועל הרכבים שהושכרו עבור השחקנים.

האוהדים עם צלחת האליפות. אחרי החגיגות - עבודת ניירת. צילום: הרצל יוסף

"זאת עבודת ניירת לא הכי אטרקטיבית", אומר השבוע הבעלים. "אבל מישהו צריך לעשות את זה". ל"ידיעות הנגב" נודע בין היתר כי מענקי העלייה של השחקנים השונים ינועו בין תשלום של כאלף שקל בלבד ועד לשחקנים הבכירים שיכניסו לחשבונם עד 60 אלף שקלים כמענק עלייה. "כל אחד מקבל את מה שיש לו בחוזה", אישר ארזי אך סירב להתייחס בפירוט למענקי העלייה עצמם.

בכפוף להבנות שהושגו בין מנהלת ליגת העל לבין ארגון השחקנים, בעונה הבאה הקבוצה תהיה רשאית להחתים עד שישה זרים בסגל שלה, כשרק שלושה יכולים להיות בו זמנית על הפרקט. "החוק הרוסי" שפעל בחמשת העונות האחרונות בליגת העל, ימשיך ככל הנראה לפעול בה גם בעונה הקרובה, עד שיוחלט אם לשנותו.

נכון להיום, רק סטורם וורן, הסנטר שהוביל את הקבוצה לליגת העל והיה דומיננטי מאוד לכל אורך העונה, מחזיק בחוזה לעונה הקרובה. טרם ברור אם בצוות המקצועי יהיו מעוניינים כי ימשיך, אך ההערכה במועדון מדברת על הישארותו של וורן כאחד הזרים לעונה הבאה.

"באופן עקרוני יש לסטורם חוזה לעונה הבאה", סיפר הבעלים, ארזי, "לא דיברנו איתו עדיין על הנושא הזה ומה הוא רוצה בעונה הבאה, כמו שלא דיברנו עדיין עם המאמן (יניב בורגר, כ.ק), ומה הוא רוצה לעשות בנושא הזה. כל הצדדים מבינים שכרגע זה עדיין לא הזמן ושמוקדם מדי לדבר על העונה הבאה. נחזור מחופשות ונתחיל להזיז את העניינים האלה קדימה".

במועדון לא הסתירו השבוע את הרצון לחזק את הצוות המקצועי של הקבוצה הבוגרת במאמן כושר בעל ידע וניסיון בעבודה עם עומסים בליגות הבכירות. בשל מצוקה קשה מאוד של מאמני כושר באזור הדרום המתמחים בכדורסל, ומספר ניסיונות למצוא מאמן כושר ממרכז הארץ, במועדון נפלה החלטה ללכת על מועמד לתפקיד מאחת ממדינות אירופה.

על הפרק - מאמן כושר יווני או ספרדי. "היינו מאוד רוצים שמסביב ליניב יהיה צוות מסייע מקומי", הודו בקבוצה. "אבל בתנאים הקיימים בשוק זה בלתי אפשרי ולכן יש החלטה לנסות לאתר מאמן כושר זר". אנשי המועדון כבר קיבלו מספר שמות של מועמדים פוטנציאלים ותפקיד הזה בעונה הבאה ובשבועות הקרובים ינסו שם לקדם את המהלך לכדי הבשלה. "יש כמה מאמני כושר עם רזומה של עבודה בקבוצות יווניות בכירות מהליגה הראשונה", סיפרו בהפועל באר שבע-בני שמעון.

היכל הקונכייה. המינהלת הציגה דרישות. צילום: הרצל יוסף

ימים בודדים אחרי שהפועל באר שבע-בני שמעון עלתה לליגת העל, אנשי המינהלת דאגו לשלוח את רשימת הדרישות שלהם לשדרוג ושינוים בהיכל הקונכייה, על מנת שיעמוד בסטנדרט הנהוג בליגה הבכירה ויותאם לצרכי שידורי הטלוויזיה בעונה הבאה. במועדון ובעיריית באר שבע קיבלו את הדרישות והחלו לבדוק מה עליהם לעשות על מנת לעמוד בדרישות הללו.

השבוע ביקר בהיכל הקונכייה האדריכל שתכנן את המקום לסיור עם אנשי העירייה שהציגו בפניו את הדרישות שהועברו אליהם מהמועדון. בתוך מספר שבועות הארכיטקט אמור לחזור עם פתרונות לבעיות המבניות בהיכל. "הצגנו את בעיות המרכזיות שלנו, כמו היעדר חדרי שירותים לאוהדי הקבוצה האורחת. הכדור עבר לארכיטקט שאמור להציע פתרונות חלופיים והעירייה אמורה לבחור מהם את הכי מתאים".

טרם ברור מה יהיה גובה התקציב של הקבוצה לעונה הבאה אך הבעלים, ארזי, כבר הבטיח כי יעמוד בתקציב המינימום הדרוש שעומד על שישה מיליון שקלים על מנת לפתוח את העונה בליגת העל. "תקציב מינימום יהיה בטוח", קבע הבעלים. "עכשיו אנחנו רוצים לראות כמה מעבר לתקציב הזה נוכל לגייס כדי לבנות קבוצה חזקה שתעשה עונה טובה ותעמוד במטרות שלנו".

ארזי הודה כי טרם התפנה לעניין גיוס הספונסרים באופן מלא אלא רק גישש בשטח. "אני מנסה לעבור בין הספונסרים כדי לראות עם מי אנחנו הולכים לעונה הבאה", סיפר השבוע.

המועדון ערך בשלישי האחרון אירוע הפנינג בהיכל הקונכייה לטובת אוהדי הקבוצה שהיו יכולים להצטלם עם השחקנים ועם צלחת האליפות על הפרקט של האולם הביתי וגם לרכוש לעצמם מרצ'נדייז שונים של המועדון כמו חולצות השחקנים ואביזרי עידוד שונים. במועדון הודו כי הופתעו מכמות האוהדים שהגיעו לשמוח עם השחקנים. "מבחינתנו זאת היתה הצלחה גדולה מאוד", הודה ארזי. "הגיעו כמה מאות אנשים והיינו מופתעים מכך. זה אירוע שמקרב את המועדון לקהילה ואני יותר משמח שהוא הצליח כל כך".