מהלך דרמטי במועדון הפועל באר שבע-בני שמעון. הקבוצה שחררה היום (חמישי) הודעה מפתיעה, לפיה יניב בורגר, מאמן הקבוצה בשנתיים האחרונות והאיש שהביא את הקבוצה לעלייה היסטורית לליגת העל בכדורסל, לא ימשיך לאמן בעונה הבאה. 

יניב בורגר בתום משחק האליפות, לפני כשבוע וחצי. צילום: הרצל יוסף

בהודעה נכתב: "תודה יניב! מועדון הכדורסל הפועל באר שבע-בני שמעון רוצה להודות מעומק הלב ליניב בורגר, מאמן הקבוצה בשנתיים האחרונות, על תרומתו הרבה למערכת ועל ההצלחה הגדולה אליה סחף את הקבוצה העונה".

באותה הודעה פרסם המועדון את שמו של המחליף: "ברוך הבא רמי! את מקומו של יניב בעונה הקרובה ימלא רמי הדר, מאמנה של מונצ׳יפל קראיובה (רומניה) בעונה החולפת. לרמי (51) עבר מכובד בליגה הראשונה. בין השאר שימש כמאמן ראשי במכבי חיפה, מכבי תל אביב והפועל תל אביב, ואף זכה עם מכבי חיפה באליפות המדינה כעוזרו של בראד גרינברג בעונת 2012/13".

רמי הדר. עבר מקצועי בליגת העל. צילום: גיל נחושתן

מנכ"ל המועדון, תומר ירון, לא היה בסוד העניינים וכשהמהלך הפך לגלוי לקח כמה צעדים אחורה מניהול המועדון והודיע כי הוא יוצא לחופשה, מבלי לפרט על אורכה או סיבותיה. "אף אחד חוץ ממני לא ידע על המהלך הזה", סיפר הבעלים ארזי, "פניתי לרמי והיום הוא החזיר לי תשובה חיובית". ארזי יצא מחר לחופשה בחו"ל ויחזור לקראת יום שני, אז ייפגש לשיחה ראשונה עם המאמן החדש.

מקורב לארזי אמר למיינט באר שבע: "אני בטוח שלכפיר לא היה קל עם ההחלטה, גם ברמה האישית וגם ברמה התדמיתית, אבל הוא כנראה חשב שזה מחיר שנכון מבחינתו לשלם. אני יודע שהוא התלבט המון והיה לו קשה לקבל את ההחלטה".

רמז אפשרי לחילוף ניתן למצוא בראיון שערכנו עם בעלי הקבוצה, כפיר ארזי, לאחר העלייה לליגת העל: "יש לנו הרבה עבודה לעשות לקראת העונה הבאה. מבחינה מקצועית הקבוצה צריכה שינוי עמוק".