בפעם הראשונה בהיסטוריה, נבחרת ישראל תגיע לאולמה של הפועל באר שבע, העולה החדשה לליגת העל, למשחק הכנה נגד נבחרת אוקראינה. המשחק יתקיים ביום שישי ה-22.6 בשעה 16:00 ויהווה שיאו של אירוע סיום השנה של פרויקט "נגב סל" של איגוד הכדורסל, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הנגב ומשרד התרבות והספורט.

עמרי כספי במדי הנבחרת. גם הוא יגיע למשחק?. צילום ארכיון: עוז מועלם

הכניסה למשחק פתוחה בחינם וכאלף מילדי הפרויקט מערי ויישובי הסביבה, בהם אופקים, נתיבות, רהט, באר שבע, דימונה, ירוחם ועוד, יגיעו לפני המשחק להפנינג ענק שיתקיים ברחבה שליד האולם.

המשחק יתקיים שישה ימים לפני המשחק החשוב של נבחרת ישראל נגד יוון בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב. בימים אלו החלה הנבחרת באימונים מדורגים, בשלב זה מתאמנים כבר שחקנים שכבר סיימו את העונה ובהמשך ייצטרפו גם אלו שלא עלו עם קבוצותיהם לפיינל-פור. ב-17 בחודש יתכנס הסגל כולו לקראת צמד המשחקים נגד יוון ובריטניה ובימים הקרובים יפרסם המאמן עודד קטש יחד עם עוזריו דרור כהן ועופר רחימי את סגל 24 השחקנים.

נבחרת ישראל מדורגת במקום השני בבית שלה במוקדמות גביע העולם במאזן 2-2 וחייבת לפחות ניצחון אחד בחלון הנוכחי כדי לעלות לשלב הבא.

נבחרת יוון שמוליכה את הבית במאזן 0-4 כבר פרסמה את סגל 24 השחקנים שלה לחלון הזה והוא כולל הפעם גם שחקנים מאולימפיאקוס, פאפאניקולאו, מאנצאריס, פאפאפטרו וקציבליס, את קוסטאס סלוקאס הגראד של פנרבחצ'ה, יאניס בורוסיס הסנטר הותיק, את שחקני ה-NBA קוסטה קופוס וטיילר דורסי ואת שחקני פנתינאייקוס ששיחקו גם בחלון הקודם נגד נבחרת ישראל בכרתים ניק קלאת'ס, יאן ויוקאס ות'אנסיס אנטטאקומפו.