נבחרת ישראל קיימה היום (שישי) משחק ידידות מול נבחרת אוקראינה. זו הייתה הפעם הראשונה שהנבחרת הלאומית מקיימת משחק בבאר שבע. 

אוהדי נבחרת ישראל. היסטוריה בבאר שבע. צילום: הרצל יוסף

חניכיו של עודד קטש שמתכוננים לקראת המשחק נגד יוון במסגרת מוקדמות אליפות העולם, לא פתחו טוב ונקלעו לפיגור מוקדם מול הנבחרת שהביסה אותה ב-22 הפרש ביורובאסקט האחרון שהתקיים בתל אביב. 

המחצית הראשונה הסתיימה ב-35:44 לאורחים. ברבע השלישי הצליחה הנבחרת בעזרת דקות טובות של ריצ'ארד האוול וג'ייק כהן להפוך את התוצאה, אך המתאזרח של האוקראינים, פו ג'טר החזיר את האורחים לתמונה.

רביב לימונד עולה לסל. קאמבק שלא הספיק. צילום: הרצל יוסף

הרבע האחרון היה צמוד והנבחרת של קטש הצליחה להוריד לשלוש נקודות בלבד, 77:74 שתיים וחצי דקות לסיום המשחק, אבל האוקראינים ברחו שוב וגל מקל הצליח לצמצם ל-81:78 25 שניות לסיום ותמיר בלאט קלע שלשה חשובה, אך אלכסנדר לאפבוי עמד בלחץ מקו העונשין. גל מקל יכול היה לנצח את המשחק אבל החטיא שלשה על הבאזר ואוקראינה סיימה עם ניצחון 85:83.

הקלעים הבולטים לנבחרת ישראל: ריצ'ארד האוול 17 נקודות, ג'ייק כהן 17 נקודות, גל מקל 13 נקודות.

שמעון אמסלם (מימין), אריאל משעל ומשה מור יוסף. מפעילים את פרויקט "נגב סל". צילום: צבי תקשורת

בני נוער שמשתתפים בפרויקט "נגב סל" היו אורחי הכבוד במשחק הזה. "לפני שנה היה לנו חלום משותף לפתח את הכדורסל בנגב", אמר מנכ"ל המשרד לפיתוח הנגג והגליל, אריאל משעל, "הפרויקט מקנה לילדים שגרים בנגב מסגרת בלתי פורמלית ובשנה האחרונה הרחבנו אותו ליישובים רבים ואנחנו ממשיכים להקים בתי ספר לכדורסל בכל רחבי הנגב".