פגרת הקיץ של קבוצת הנשים של הפועל באר שבע, שעלתה לפני כחודש וחצי לליגת העל, עלולה להפוך להרבה פחות אופטימית. לאנשי המועדון התברר השבוע כי ועדת התמיכות של עיריית באר שבע החליטה לבטל את מענק העלייה של כ-300 אלף שקלים שלדבריו של יו"ר המועדון, מיכאל ראובן, הובטח להם עוד בעונה שעברה.

מיכאל ראובן. לדבריו הובטח מענק בסך 300 אלף ש"ח. צילום פרטי

בקבוצה קיבלו את ההודעה על ההחלטה רק לאחר שקיימו מספר שיחות טלפון עם קברניטי העירייה וחברת ״כיוונים״ אשר בישרו להם על כך. ״לפי מה שהוסבר לנו על ידי ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', מנכ"ל חברת כיוונים, שלומי נומה, ועל ידי היועץ המשפטי של העירייה, חיים טורקל, הכסף הזה חולק בין ענף הכדורסל לבין ענף הכדוריד שמעתה מקבלים את אותו הדירוג כמו קבוצת הכדורגל״, סיפר הבוקר (ראשון) יו"ר המועדון, מיכאל ראובן, ״נאמר לנו שיש היגיון מאחורי ההחלטה אבל אנחנו מתקשים לראות את ההיגיון הזה״.

במועדון הדגישו כי המענק יועד בעיקר לחיזוק הסגל המקצועי לעונה הבאה שצפויה להיות קשה עבור קבוצה שרק עלתה ליגה. ראובן לא מתכוון לדבריו להישבר ומבטיח מאבק נגד ההחלטה בתקווה שהיא תשתנה. ״היום בטקס ההוקרה שעורכת העירייה לספורטאים המצטיינים של העיר כל השחקניות יגיעו עם שלטי מחאה נגד ההחלטה הזאת״", ציין ראובן. 

על פי העירייה סכום התמיכה יחולק בין מספר עמותות שהגיעו להישגים.

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "ראשית יובהר כי העירייה לא הבטיחה, לא התחייבה ולא יכולה היתה להתחייב מראש להעניק תמיכה בגין הישגיות לעמותה מסוימת מאחר שתנאי למתן התמיכה הוא השגת ההישג. יתרה מזו, גם הטענה כאילו סכום התמיכה שהובטח לעמותה בגין הישגיות היה על סך 300 אלף שקל היא חסרת בסיס. תמיכה בגין הישגיות מחולקת לעמותות שהגיעו להישגים בשנת התמיכה בהתאם לניקוד שנקבע בתבחינים ובכפוף לתקציב שקבעה המועצה לשם כך".

עוד נמסר מעיריית באר שבע: "בתקציב לשנת 2018 נקבע סך התמיכה להישגיות על כ-240 אלף שקל. דהיינו, ככל ועמותה אחת היתה מגיעה להישג היתה זוכה מקסימום לתמיכה בסך 240 אלף שקל. בשנה זו הגיעו מספר עמותות להישגים המזכים אותן לתמיכה בגין כך ולכן סכום התמיכה יחולק ביניהן". 

"יתרה מזו, גם אם לא היתה מתקבלת ההחלטה, לא היתה העמותה זכאית לקבלת תמיכה בגין הישגיות שכן התבחינים לתמיכות, אותם מכירה העמותה היטב, קובעים מפורשות שעמותה לא תהא זכאית לתמיכה העולה מעל 50% מהכנסות העמותה על פי הדו"ח הכספי המבוקר האחרון. במקרה זה, העמותה הגיעה לסכום התמיכה המקסימלי אותו ניתן לקבל גם ללא תמיכה בגין הישגיות".