עיריית באר שבע ערכה הערב (ראשון) טקס הוקרה מיוחד לספורטאים המקומיים שזכו בהישגים בעונה החולפת. הטקס שמתקיים מזה מספר שנים כבר הפך לסוג של מסורת, והוא נערך השנה במתחם פארק הילדים בשכונת נחל עשן בנוכחותו של ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', שהגיע לברך את הספורטאים המצטיינים שגדלו בבאר שבע בשנים האחרונות.

השחיין גיא ברנע (שלישי מימין) מקבל גביע הוקרה. פרש אחרי קריירה מפוארת. צילום: הרצל יוסף
בין היתר נכחו בטקס מנכ"ל אלופת המדינה בכדורגל, הפועל באר שבע, אסי רחמים, הבעלים של הפועל באר שבע/בני שמעון שעלתה לראשונה בהיסטוריה לליגת העל, כפיר ארזי, יו"ר מ.כ. באר שבע בכדוריד, שגם כן העפילה לליגה הבכירה בעונה האחרונה לראשונה בהיסטוריה של הענף, רוני טסלר ומאמן הקבוצה אבנר דרורי ונציגי מועדוני ספורט וענפים נוספים שהצטייינו העונה.

לוחם המיקס פייט ,עדי פלישינסקי, מקבל תעודת הוקרה. צילום: הרצל יוסף
כפי שפורסם מוקדם יותר היום במיינט באר שבע, שחקניות קבוצת הכדורגל נשים של הפועל באר שבע שהעפילה גם היא לליגת העל, הגיעו למחות מחוץ למתחם לאחר שנודע להם כי לא יקבלו את מענקי העלייה בדומה לקבוצות הגברים בכדורסל ובכדוריד.

נשות הקבוצה המאוכזבות הגיעו לשערי המתחם בו התקיים הטקס עם שלטים ועליהם מסר חד ודרישה לשוויון כרשום בחוק. בין היתר נכתב בשלטים: "די לשובניזם בספורט", "פקחו את העיניים - אנחנו בשנות האלפיים", "די לאפליה" ועוד.

שחקניות הפועל באר שבע בכדורגל מפגינות. רוצות לקבל יחס שווה. צילום: הרצל יוסף

בשלב מסוים ראש העירייה, רוביק דנילוביץ' הגיע לדבר עם הבנות והזמין אותן להיכנס פנימה. "אנחנו לא נקפח אתכן. אני מכבד את המחאה שלכן. אני מזמין אתכן להיכנס פנימה כי אתן חלק מהספורטאיות המצטיינות ומגיע לכן לחגוג איתנו". במהלך הנאום אותו נשא דנילוביץ', הבטיח ראש העירייה להיכנס לעובי הקורה על מנת לנסות ולפתור את הסוגיה.

ראש העירייה, רוביק דנילוביץ' משוחח עם השחקניות. צילום: באדיבות הפועל באר שבע, נשים