עמוס סמדג׳ה, (25), שחקן העבר של קבוצת הנוער של הפועל באר שבע שסבל ממחלת ה-ALS, נפטר לפנות בוקר (שלישי) מהמחלה.

עמוס סמדג'ה במדי הפועל באר שבע. "נכנס לעיר שלמה ללב", ספדה אחותו. צילום: שי מוגילבסקי

עמוס שעבר את כל קבוצות המחלקה הצעירה של האדומים, בילה מגיל קטן באצטדיון וסרמיל כשאמו עובדת במועדון. לקראת סיום גיל הנוער עמוס שעבר בדיקות בבית החולים גילה כי הוא סובל מהמחלה ובכך למעשה הסתיימה הקריירה המקצוענית שלו.

בשנים האחרונות הסיפור של המאבק של עמוס במחלה עלה לכותרות וריגש רבים בארץ שנרתמו לעזרתו אך כפי שהתברר הבוקר, לשווא. משפחתו הקרובה היתה ליד מיטתו ללא הפסקה בניסיון להקל עליו את היומיום ושלל חבריו מימי מחלקת הנוער תמכו בו כל עת.

סמדג'ה בתקופת המאבק במחלה. צילום: שי מוגילבסקי

"עצוב שנקטף בגיל כל כך צעיר", ספד מאמנו לשעבר ניסו אביטן. צילום: שי מוגילבסקי

"עמוס אחי שלי", ספדה הבוקר אחותו, שירן ברשת החברתית. "צדיק לוחם אמתי יפה טוהר. אהוב על כולם שבפוסט אחד נכנסת ללב של עיר שלמה. אחי הקטן, נסיך שלי. אם הלב הכי ענק. תודה לך על 25 שנה ולך ה' תודה שבחרת עבורי את האח הכי מושלם. הלב שלי יוצא לי מהמקום. מרגישה חנוקה. הדמעות לא מפסיקות והראש מסרב לקבל".

גם מאמנו לשעבר בקבוצת הנוער, ניסו אביטן, ספד ואמר: "עצוב מאוד. סבל מאוד בשנים האחרונות. המשפחה תמכה בו כל הזמן. במהות שלו מעבר להיותו שחקן מוכשר הוא גרם לסובבים שלו לשמוח. עצוב שילד כזה נקטף בגיל כל כך צעיר. אני שולח תנחומים למשפחה".

חברו לשער לקבוצה אופיר דודזאדה אמר היום למיינט באר שבע: ״אני זוכר את עמוס עוד מקבוצת הנערים של הפועל. הוא סומן כהבטחה גדולה להפוך לשחקן בוגרים מוביל. אני זוכר אותו גם כאדם מאוד מצחיק, אחד שבחדר הלבשה היה מעודד את כולם. תמיד היה עם חיוך. הוא היה אדם צנוע והפך לעוד יותר עניו אחרי החזרה בתשובה. הפך למאוד מקורב לדת. ציער אותי מאוד לשמוע את הבשורות. מקווה שהמשפחה תהיה חזקה. ועכשיו הוא ישמור על כולם מלמעלה".

מחלת ניוון השרירים הגנטית (ALS) נחשבת כיום למחלה חשוכת מרפא במהלכה לאט לאט מפסיקים שרירי גופם של החולים לתפקד בהדרגה, עד כדי מוות שנים בודדות לאחר מכן. כיום אין טיפול יעיל למחלה.

ההלוויה תתקיים בבית העלמין החדש בבאר שבע בשעה 14:30.
יהי זכרו ברוך.