התפתחות בגזרת המאבק בין קבוצת הנשים של הפועל באר שבע לבין עיריית באר־שבע בנוגע למענקי העלייה של הקבוצה לליגת העל, כפי שפורסם לראשונה לפני שבועיים ב"מיינט באר שבע".

אבי חיון. מתקשה להמשיך בהכנות לעונה הבאה. צילום: הרצל יוסף

לפני מספר ימים התקבל במועדון מכתב מטעם היועץ המשפטי של העירייה, עו"ד חיים טורקל, שהעירייה עומדת מאחורי הקביעה שלה שהקבוצה לא תקבל מענקים בתוספת לתקציב השנתי הרגיל.

"אנחנו בשלב הזה בבעיה מאוד רצינית עם שתי השחקניות הבולגריות הזרות שכבר החתמנו על חוזים", סיפר יו"ר קבוצת הנשים של הפועל באר שבע, מיכאל ראובן, "טסנו לבולגריה אני והמאמן אבי חיון, כדי לראות אותן בשני משחקים וארבעה אימונים והן הרשימו אותנו, ועכשיו אנחנו תקועים".

ראובן סיפר שקיימת בעיה תקציבית גם עם החוזים של השחקניות הנוכחיות של הקבוצה. "אנחנו צריכים לשלם מענקי עלייה ואנחנו לא יכולים להחתים שחקניות חדשות כי אני לא יודע כמה כסף יעמוד לרשותי בעונה הבאה", המשיך ראובן.

"מגיע לנו כסף"
יו"ר המועדון סיפר שהוא לא מתכוון בשלב זה לפעול בכלים משפטיים נגד העירייה שלטענתו ביטלה את המענקים. "אני אפילו לא יכול לקחת עורך דין באופן פרטי כי זה יעלה לי חצי מהתקציב השנתי שלנו, אבל אם לא נפעל בכלים משפטיים מול העירייה, אנחנו לא נוכל להמשיך להתקיים כמועדון מסודר. מגיע לנו כ־120 אלף שקל כדי שנוכל לשלם לבנות את המענקים האלה".

שקלתם לפנות לבנות כדי שייוותרו על הכספים שמגיעים להן כדי שהמועדון ימשיך להתקיים?
"אני לא יכול לעשות את זה. הן מבינות שיש בעיה, אבל זה לא הוגן לבוא ולבקש מהן את הרחמים על המועדון כי העירייה לא עושה את חלקה. זה לא הוגן. אנחנו קבוצה שמעולם לא גבתה שקל אחד מילדה או נערה כדי לשחק אצלנו. אז באים ונותנים גם תקציבי עתק לקבוצות שגובות 4,000-3,000 שקל מההורים כדי שהילד ישחק במחלקת הנוער? אתה מתמרץ דווקא את אלה שמכניסים את היד לכיס של ההורים? ותאמין לי שזאת יד ענקית וכיס מאוד קטן".

במועדון סומכים על העזרה והייעוץ המשפטי של מרכז הפועל שאמור לתמוך במועדונים במקרים האלה. "אני סומך עליהם ולכן אני יודע שנלך לבית משפט עם המקרה הזה כדי לבקש ממנו להחליט בנושא עוד לפני שוועדת התמיכות תתכנס", סיפר ראובן, "ביקשנו מנציג חופש המידע בעירייה את כל הפורטוקולים הרלוונטיים. בוא נמתין ונקבל את כל התשובות לשאלות שיש לנו".

"העמותה לא זכאית לתמיכה"
מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "ראשית יובהר כי העירייה לא הבטיחה, לא התחייבה ולא יכולה היתה להתחייב מראש להעניק תמיכה בגין הישגיות לעמותה מסוימת מאחר שתנאי למתן התמיכה הוא השגת ההישג. תמיכה בגין הישגיות מחולקת לעמותות שהגיעו להישגים בשנת התמיכה בהתאם לניקוד שנקבע בתבחינים ובכפוף לתקציב שקבעה המועצה לשם כך".

"מזה שבע שנים החליטה המועצה במסגרת התקציב ובהתאם למדיניות שלה לחלק תמיכה בגין הישגיות לכל ענפי הספורט למעט כדורגל", נרשם עוד בתגובת העירייה, "בהתאם להחלטה זו לא היתה העמותה זכאית לתמיכה בגין עליית הליגה. למען הסר ספק יובהר כי כל החלטה על הענקת תמיכה בגין הישגיות כפי שדורשת העמותה, בניגוד לתקציב העירייה ולתבחינים, הינה החלטה המנוגדת לדין".