עידן חדש בהפועל באר שבע שהודיעה במסיבת העיתונאים הבוקר (ראשון) על שיתוף פעולה ראשון מסוגו עם מועדון הפאר הספרדי, אתלטיקו מדריד.

(מימין) מיגואל אנג'ל גיל מארין, מנכ"ל אתלטיקו מדריד, אלונה ברקת ועידן עופר. התמקדות בדור הצעיר. צילום: כרמל קושניר

שיתוף הפעולה עם הספרדים התאפשר בעקבות רכישת חלק ממניות של אלופת ספרד לשעבר על ידי איש העסקים עידן עופר. ״אתלטיקו הוא מועדון שמגדל שחקנים ברמות הגבוהות ביותר בעולם", אמר בין היתר המיליארדר הישראלי, "מיד אחרי ההצטרפות שלי לאתלטיקו חשבתי איך אפשר להביא תועלת לכדורגל הישראלי. חשבנו על רעיון של אקדמיה לילדים ונוער, יהודים וערבים כאחד, פה בישראל. אנחנו מקווים שנוכל להביא את הניסיון והידע של ספרד לישראל בפעם הראשונה".

בבאר שבע, שמשוועת לשחקני בית בקבוצה הבוגרת, מאוד מקווים שהיוזמה תביא לשינוי משמעותי בכל נושא גידול השחקנים הצעירים, שבעשור האחרון מתקשים למצוא את מקומם בבוגרים.

במסגרת היוזמה לאתלטיקו תהיה זכות ראשונים על כל שחקן ממחלקת הנוער. ״אנחנו נקבל את כל שיטות העבודה של הספרדים דרך חמישה מאמנים, שיגורו בעיר במשך השנה הקרובה ויהיו שותפים מלאים בטיפוח הכישרונות הצעירים מהדרום ומכל רחבי הארץ, ללא הבדל כלשהו״, אמרה בהתרגשות בעלת אלופת ישראל, אלונה ברקת.

״זה תהליך ארוך שמושקיעים בו לא מעט אמצעים ומאמץ ואני מאוד מקווה שנצליח. טיפוח שחקנים היא דרך חשובה ומרכזית, הן בהיבט הקהילתי והן בהיבט הכלכלי. מה שהשתנה זו היכולת לעשות זאת עם מועדון מפואר. אנחנו יוצאים למסע ארוך", סיכמה.

מנכ"ל אתלטיקו מדריד, מיגואל אנג'ל גיל מארין, אמר במסיבת העיתונאים: "היינו רוצים שאחד הילדים מבאר שבע יהיה באתלטיקו מדריד. האקדמיה בספרד כוללת 1,500 בנים ו-300 בנות וזה נותן לנו את הניסון להכשיר לאורך זמן. אחת המטרות הראשונות - להקנות את הערכים של הספורט דרך האקדמיה".

שני הצדדים מקווים לשיתוף פעולה עם עיריית באר שבע על מנת לקדם בניית מתקנים ראויים בעיר לטובת ענף הכדורגל.

צפו ברגע החתימה במסיבת העיתונאים: