עוד רכש זר? אחרי ההחתמה של ג'ורדן סווינג השבוע, הפועל באר שבע-בני שמעון בדרך להחתים רכז לעונה הקרובה. הנהלת המועדון נמצאת במשא ומתן מתקדם עם שחקן נבחרת אורוגוואי לוסיאנו פארודי.

לוסיאנו פארודי (מימין). זכה עם הנבחרת במקום השלישי באליפות דרום אמריקה. צילום: Getty images

פארודי (24, 1.83) שיחק בעונה שעברה בקבוצת באהיה באסקט מהליגה הבכירה בארגנטינה, ולפני כן שיחק במשך כחמש עונות בקבוצת הבראיקה מכבי, מבירת אורוגוואי, מונטבידאו, שמשחקת בליגת העל במדינה, עימה זכה בשתי אליפויות.

פארודי השתפר בכל עונה מבחינה סטטיסטית מאז שעלה לבוגרים. הוא זכה במדליית ארד עם אורוגוואי באליפות דרום אמריקה בכדורסל לפני שנתיים ונבחר מספר פעמים לשחקן העונה בליגה המקומית ושיחק במשחק ה''אולסטאר'' המקומי.

רוצה להשתפר
"המטרה שלי היא תמיד לשפר את עצמי וזה צעד גדול בקריירה. אני אנסה להפיק את המירב", אמר בשנה שעברה בראיון שהעניק לאחד מכלי התקשורת בארגנטינה לאחר המעבר לקבוצתו האחרונה.

בשנה האחרונה במדי באהיה, פארודי קלע בממוצע 11.1 נקודות ב־39 משחקי ליגה ומסר קצת יותר מארבעה אסיסטים. אם יחתום בבאר שבע, זאת תהיה הפעם הראשונה שבה פארודי יעזוב את דרום אמריקה. במועדון סרבו להתייחס או לאשר את הידיעה. "כשיהיה לנו מה להודיע, נוציא הודעה מסודרת", הגיבו בקבוצה.

בתוך כך, במועדון קיבלו באכזבה גדולה את העובדה שהסנטר הישראלי אלכס צ'וברביץ' חתם בסופו של דבר בהפועל ירושלים. אנשי באר שבע מאוד רצו את הגבוה בפאזל של רמי הדר בעונה הקרובה והגישו מספר הצעות משודרגות לצ'וברביץ', אך השחקן בחר בסופו של דבר בהצעה מהקבוצה מהבירה.

במועדון הודו כי ההצעה הכספית של העולה החדשה אמנם היתה נמוכה בצורה משמעותית מזו של הפועל ירושלים, אך לצ'וברביץ' יועד תפקיד הרבה יותר משמעותי מזה שיקבל אצל עודד קטש.

"אין מה לעשות", אמרו במועדון. "אנחנו נמצאים בסופה של שרשרת המזון בקטע הזה ולכן קשה מאוד למשוך שחקנים בכירים, במיוחד ישראלים, לדרום".

בקבוצה ממשיכים לחפש את השחקן הישראלי בעמדת הגבוה כשאחד השמות שהוזכרו השבוע הוא אייזק רוזפלט ששיחק בעונה שעברה בהפועל אילת.