הפועל באר שבע השלימה הערב (שלישי) את המשימה ועלתה לסיבוב המוקדמות השני של ליגת האלופות אחרי שניצחה 1:3 (2:7 בסיכום שני המשחקים) את פלורה טאלין.

ז'וליין סטו בהופעת בכורה בהרכב. צילום: יוסי דוס סנטוס

האלופה שעלתה עם השוער ג'יאניס אנסטיס וז'וליין סטו בהופעות בכורה כבשה כבר בדקה ה-15. בן ביטון העביר כדור רוחב מימין וחן עזרא כבש שער שני בתוך שבוע כדי לעלות את באר שבע ליתרון.

בדקה ה-27 הכפילה האלופה את היתרון. מאור מליקסון במשחק פנטסטי העביר רוחב מימין, הנגיחה של בן שהר נהדפה על ידי השוער וחנן ממן כבש מקרוב.
בפתיחת המחצית השנייה שני כוכבי המשחק שיתפו פעולה כשבדקה ה-48 בן ביטון רשם בישול שני מימין ומאור מליקסון כבש את השלישי של האלופה.

בדקה ה-86 הצליחה אלופת אסטוניה לצמק ל-3:1 משער של ראונו אליקו שעשה מבצע יפה באגף ימין והכניע את אנסטיס.

ביום שלישי הבא (20:00) תתארח באר שבע באצטדיון 'מקסימיר' אצל דינאמו זאגרב למשחק הראשון של הסיבוב השני. משחק הגומלין יתקיים שבוע לאחר מכן בבאר שבע.

עוד הופעת בכורה: השוער ג'אניס אנסטיס. צילום: יוסי דוס סנטוס

מליקסון וממן. בשבוע הבא בזאגרב. צילום: יוסי דוס סנטוס

ברק בכר אמר בסיום: "בשלב כזה של העונה יש עוד הרבה לשפר מבחינה פיזית וגם מבחינת חיבור. הרבה שחקנים נמצאים פה כמה שנים אז קל יותר לחבר אותם. גרמנו למשחקים האלה להיות קלים אבל היריבה הבאה צפויה להיות קשה יותר. ראינו את הכדורגל הקרואטי במונדיאל אז אנחנו מבינים שזה יהיה קשה. נצטרך להתכונן בצורה הכי טובה, לעשות משחק טוב ולהעביר את ההכרעה הביתה".