צח מלול מדימונה הפך בשבועות האחרונים לאחד המלפפונים החמים בשוק ההעברות בליגת העל בכדוריד, מאחר שהמקשר השמאלי (19) נחשב לאחד השחקנים היותר מוכשרים שגדלו במועדון הכדוריד בדימונה בשנים האחרונות.

צח מלול. טסלר: "אצלנו הוא יצליח". צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד

בשנה שעברה מלול עשה בכל שבוע מספר פעמים את הדרך הארוכה מדימונה למרכז הארץ על מנת לשחק בבוגרים של מכבי תל אביב בליגת העל. במקביל, תחת סעיף הכרטיס הכפול, מלול הוביל את מכבי דימונה לעונה מצוינת בליגת המשנה.

סבל משנה עמוסה
בין לבין מלול הספיק להכניס גם את אימוני ומשחקי נבחרת הקדטים של ישראל, איתה הוא שוהה גם בימים אלה בסרביה ערב סדרת משחקי מוקדמות אליפות אירופה. הכישרון של מלול לא חמק מעיני אנשי מ.כ באר שבע שמעוניינים מאוד לצרף את השחקן לקראת העונה הקרובה, אך בדימונה ובמשפחתו של השחקן טרם קיבלו את ההחלטה על עתידו.

"צח הוא אחד השחקנים הטובים שגדלו אצלנו", אומר השבוע אלי סיגרון, יו"ר המועדון ומחזיק תיק הספורט בעיריית דימונה. "יש לו קודם כל אישיות מדהימה וזה לא פחות חשוב מלהיות שחקן טוב. הוא מנהיג אבל בלי רעש. סוג של מאור מליקסון בקטע הזה".

בדימונה מסבירים כי הזמן הארוך שבילה מלול בעונה שעברה בנסיעות למרכז הארץ היה קשה מדי ולא הגיוני. "אנחנו רוצים שהעונה שלו תהיה פחות עמוסה", מסביר סיגרון. "בשנה שעברה הוא היה שחקן מכבי תל אביב ודימונה. הוא עבר שנה קשה מבחינת עומס כי גם הנבחרת היתה בלו"ז שלו כל הזמן. אני חושב שיש לו חוסן מנטלי גדול, ואני מאמין שתוך שנה או שנתיים הוא יהיה אחד השחקנים הטובים בליגת העל".

יחד עם אנשי באר שבע, כך מגלה סיגרון, מספר קבוצות נוספות פנו לאגודה על מנת לגשש לגבי מעמדו של מלול בעונה הבאה. "אנחנו מקבלים פניות מכמה קבוצות בליגת העל לגביו", מאשר היו"ר. "כרגע אנחנו נמצאים במשא ומתן מתקדם עם באר שבע. אם רוצים שבעונה הבאה צח יבוא לידי ביטוי בליגת העל, אבל שלא יסע למרכז הארץ, באר שבע נראית כמו פתרון מצוין עבורו".

שחקן חדש הצטרף
בדימונה ינסו לסכם את מעברו של מלול בימים הקרובים עם תנאי כי השחקן ימשיך לשחק גם בשורות הקבוצה מהליגה הלאומית. "אנחנו רוצים שישחק בכרטיס כפול גם אצלנו וגם במ.כ. באר שבע. כשדימונה תהיה בליגת העל, הוא יהיה השחקן שייחבר אותנו".

בבאר שבע מהעבר השני מאוד מקווים לזכות בשירותיו של המקשר המוכשר. היו"ר רוני טסלר והמאמן אבנר דרורי מקווים כי השחקן יגיע בסופו של דבר דווקא אליהם. "אנחנו מאוד רוצים אותו בקבוצה", הגיב טסלר השבוע. "מדובר בשחקן ישראלי טוב עם ניסיון שכבר שיחק במכבי תל אביב. שחקן נבחרת העתודה. אצלנו הוא יוכל לקבל הזדמנות ודקות משחק רבות. צח יכול להיות שחקן מוביל בקבוצת ליגת העל כבר בעונה הקרובה".

במועדון החלו במכירת המינויים לעונה ההיסטורית בליגת העל כשמחיר מינוי אחיד למשחקי הקבוצה באולם החדש ב'רמות הרכס' יעלה 155 שקל. בקבוצה מקווים למכור 300 מינויים עד לתחילת העונה.