סיפור מענקי העלייה של קבוצת הנשים של הפועל באר שבע ממשיך להעסיק את אנשי המועדון. בשבוע שעבר נערכה פגישה טעונה בה נטלו חלק ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', יו"ר המועדון, מיכאל ראובן, עו"ד מיכל אביטן, מנכ"לית המועדון, אנדראה ברחולץ, ונציגת השחקניות, חן לוי.

אנדראה ברחולץ. "רוצות פיתרון". צילום: הרצל יוסף

אנשי הקבוצה יצאו מהפגישה בידיים ריקות ועם תחושות קשות מהולות בכעס על העירייה. "זו פגישה שתואמה אחרי שעלינו ליגה וראש העירייה ביקר אצלנו במשחק ב'טוטו־טרנר", סיפרה ברחולץ שלא הסתירה את כעסה על ההתנהלות מול המועדון מצד הרשות העירונית.

לא מתכוונות לוותר
ברחולץ הסבירה כי לפני המפגש בעירייה בקבוצה קיבלו החלטה לשים בצד את התחושות הקשות ולבוא לפגישה על מנת להבין באיזו צורה דנילוביץ' יירתם לטובת המועדון שעלה לליגת העל. "באנו לומר לו וליתר הגורמים המקצועיים בעירייה שאנחנו מבינות שזה המצב בשטח", הסבירה ברחולץ. "רצינו להבין מה הפתרון שהוא מציע ואיך הוא מסייע לנו".

מה הוא הציע?
"אמרתי להם שאני רוצה לדבר על מה שהיה ולא מה שיהיה. ביום של טקס חלוקת התעודות למצטיינים, באנו למחות בצורה מכובדת, לא עשינו רעש בטקס עצמו, וראש העירייה ניגש ואמר לנו שהוא לא יודע איזה מסרים מעבירים לנו והבטיח שלא יקפח אותנו".

וקיבלתן תשובות?
"היועץ המשפטי ניסה להסביר כי העירייה פועלת על פי כללים וחוקים. הם פשוט אומרים שוב ושוב אותו דבר ואותם משפטים. רוביק אמר שזו שנת בחירות, שהנהלת העירייה עלולה להשתנות בגלל הבחירות. בעצם מה שנאמר הוא שמעבר למה שאושר לנו עד כה, העירייה לא יכולה לעשות כלום וידיה כבולות".

שחקניות הפועל באר שבע לא מתכוונות לוותר. בכוונתן להיאבק עד שימצא פתרון שייספק את הדרישות שלהן. "כל המענקים האלה הולכים לשחקניות שעשו עונה גדולה", הגיבו בקבוצה. "אנחנו נילחם על השוויון".

מעבר למאבק ברשת החברתית, מספר שחקניות הגיעו השבוע למשחק של הפועל באר שבע במסגרת מוקדמות ליגת האלופות על מנת למחות בהנפת שלטים.

גורמים בעירייה הדגישו השבוע כי קבוצת הנשים של הפועל באר שבע קיבלה בעונה האחרונה את כל התנאים להם היא זכאית. גורמים ברשות העירונית משוכנעים לחלוטין שמבחינת המנהל התקין ותקנות משרד הפנים, לקבוצת הנשים אין קייס בסיפור המענקים, אך לצד זאת גם מציינים כי המצב העדין בשנת בחירות לא מאפשר לעירייה חופש פעולה.

"גם בקבוצה מבינים שבעירייה מאוד תמכו, תומכים ויתמכו בעתיד בפרויקט שלהן", סיפרו השבוע בעיריית באר שבע, "אבל כרגע זה המצב ואי אפשר לשנות אותו. הקבוצה זוכה להקצבה עירונית מכובדת מאוד ביחס למקובל ביתר הקבוצות בליגת העל. ראש העירייה מבין את המאבק שהן מנהלות ומכבד אותו".