קבוצת הכדוריד של מ.כ. באר שבע תחל היום (ראשון) את אימוני טרום העונה שלה באולם החדש בשכונת רמות. כ־12 שחקנים צפויים ליטול בו חלק כולל צמד הזרים הסרבים של הקבוצה שצפוים לנחות בארץ במוצאי השבת, לוקה דאצ'ביץ' שימשיך עונה נוספת ומילוש בויאשיץ' שחתם בקבוצה לפני כחודש.

רוני טסלר. "רוצים לבנות מסורת". צילום: הרצל יוסף

יהיה זה האימון הראשון של הסגל תחת אבנר דרורי במסגרת ההכנות לליגת העל. הסגל של דרורי עדיין לא התגבש עד הסוף, כשבמועדון מודעים לדינמיות של השוק המקומי.

"בכל עונה אנחנו מתחילים עם סגל חסר ותמיד בונים את הסגל תוך כדי תנועה", סיפר יו"ר המועדון, רוני טסלר. "גם השנה זה כנראה יהיה ככה ועוד יהיו שינויים בסגל. לא כל השחקנים מוצאים את המקום שלהם בליגת העל ויש כאלה שיורדים ליגה וכאלה שמפתיעים ועוברים קבוצות".

בקבוצה עדיין מתלבטים בנוגע לעמדה בה ישחק הזר שלישי שאמור לחתום. במידה שצח מלול הצעיר מדימונה אכן יחתום בשורות מ.כ באר שבע, הקבוצה תוכל להחתים שוער ישראלי ותפנה בכך מקום לשחקן שדה זר נוסף. ההערכה היא שמודבר בפיבוט. במידה שמלול לא יחתום, באר שבע תלך על שוער זר.

"המטרה הראשונית שלנו היא להישאר בליגת העל בכל דרך ובכל מצב", הסביר היו"ר שסובל מלא מעט בעיות בשיחות שלו עם שחקנים ישראלים בכירים שמסרבים להגיע לדבריו לבירת הנגב. "שחקנים מהמרכז לא ממהרים לבוא לכאן", אומר טסלר. "הם מעדיפים לקבל פחות כסף, אבל לשחק קרוב לבית".

בונים מסורת
"אמנם יש לנו את האולם הכי יפה בליגה, ויש לנו תנאים נהדרים וקבוצה צעירה, כל זה לא עוזר", ממשיך טסלר, "זה עניין של בניית מסורת ארוכת טווח. האמת, זה קצת מעליב כבאר שבעי, אבל זה המצב. גם אלונה (ברקת, כ.ק) סבלה מהתופעה הזאת בעבר לא מעט עד שכולם הבינו מה הם מפסידים פה".

מיכאל ברוש, מאמן הכושר של הפועל באר שבע בכדורגל, יתגבר את אימוני הכושר של הקבוצה בחודשים הקרובים. כמו כן, במועדון מינו מנהל קבוצה. אמנון איצקוביץ', פנסיונר של משטרת ישראל, ישמש בתפקיד הזה בעונה הקרובה.

טסלר ודרורי מתכננים לפתוח קבוצה-בת של באר שבע בליגה הארצית על מנת לתת מסגרת לשחקנים מקומיים שלא מתאימים כרגע מקצועית לשחק בליגה הבכירה. במועדון ייספקו להם מסגרת מקצועית ולוגיסטית.

"המסגרת הזאת מיועדת עבור שחקנים צעירים שלנו שירוצו בה וישתפשפו ברמה מתאימה יותר מאשר ליגת העל כדי לצבור ניסיון". ב־5.8 תתקיים הגרלת המשחקים לקראת העונה הקרובה.

'מוסך קלדרון' בעמק שרה, בהנהלת דוד ואלי קלדרון, יאמץ את המועדון בעונה הקרובה ויהיה הספונסר הראשי שלה. "הם הרימו את הכפפה ואני שמח מאוד על כך", הגיב טסלר. ועד העובדים של חברת 'הברום' רכשו כ־70 מינויים עונתיים למשחקי הקבוצה בעונה הקרובה שיחולקו כתרומה לילדים ממשפחות מיעוטות יכולות.