מרימת המשקולות הבאר שבעית מרינה אוכמן זכתה באליפות ישראל לבוגרות בהרמת משקולות שנערכה באשדוד בסוף השבוע שעבר. אוכמן האריכה את השליטה שלה בקטגוריית המשקל של עד 69 ק"ג בעוד שנה והיום היא מחזיקה בתואר אלופת ישראל בפעם ה־12 ברציפות.

מרינה אוכמן. שולטת בענף. צילום: יאיר ארנוולד

בתחרות נטלו חלק למעלה ממאה ספורטאים ואת באר שבע ייצג מועדון אס"א בן גוריון עם משלחת של כעשרה הספורטאים. "זאת אליפות הארץ וחוץ מהתחרויות הבינלאומיות זו התחרות הכי חשובה שיש בעונה", סיפרה אוכמן הנרגשת. "זה תואר שאני מחזיקה בו כבר 12 שנה רצוף וכמובן שהיה חשוב לי להשאיר אותו אצלי. רציתי גם להשיג תוצאה טובה כדי שאוכל להראות שאני עדיין מסוגלת להרים משקלים כאלה".

אוכמן ניצחה בתחרות ההנפה עם 87 ק"ג ובדחיקה עם 102 ק"ג. "זו תוצאת השיא שלי בשנים האחרונות. זאת תוצאה שבאמת אני יכולה להיות גאה בה", הוסיפה. "אמנם לא הצלחתי לשבור את השיא שלי (הנפה 92 ק"ג ו־110 ק"ג בדחיקה), אבל זו תוצאה מצוינת".

רק לסבר את האוזן, הזוכה במקום השני קבעה 70 ק"ג בהנפה ו־90 ק"ג בדחיקה. "לא התרגשתי יותר מדי, אלא באמת הייתי בהרגשה של הנאה שאני יכולה בגיל שלי בכלל לעלות לבמה תחרותית", היא תיארה את מה שעבר עליה במהלך התחרות.

"התרגשתי מזה שעברתי בדחיקה 100 ק"ג. מאוד שמחתי שזה הלך. זו הרגשה של שלמות. אני מרוצה מזה שהגוף שלי מאפשר לי להראות הישגים שהם לא פחות טובים מאלה שעשיתי כספורטאית הישגית נטו".

בנובמבר הקרוב תתקיים בטורקמניסטן אליפות העולם בהרמת משקלות לבוגרים ואוכמן כבר מתכננת את הנסיעה לשם. "זו התחרות הראשונה שממנה מתחילים לצבור ניקוד לאולימפיאדת טוקיו 2020", הסבירה. "חשוב מאוד לפתוח את התחרות ברגל ימין כדי לקבל רוח גבית".

בשנתיים הקרובות אוכמן תנסה לעשות את הקריטריון לאולימפיאדה. "בהתאחדות עשו שינוי בקטגוריות משקל הגוף וזה אומר שאפשר לקבל מעתה מתחרות במשקל יותר גדול ממה שהייתי רגילה בעבר", סיכמה.

בעקבות השינוי אוכמן תרד לקטגוריית משקל של עד 64 ק"ג בתחרות הבאה. "אני צריכה להוריד משקל כדי להתאים לקטגוריה הזאת. אנסה מאוד להישאר בכושר הזה עד לאליפות".

בין תחרות לאימונים, אוכמן משמשת גם כמדריכת חדר כושר של קבוצת הבוגרים והנוער של הפועל באר שבע ומחנכת כיתה בבית ספר תיכון באופקים. היא לעיתים גם פרשנית במגוון ענפי ספורט אולימפיים בערוץ תשע המשדר בשפה הרוסית.

כמו כן, טל לוי מאס"א בן גוריון זכתה במדליית הזהב בקטגוריית משקל של מעל 90 ק"ג.