בהפועל באר שבע לא מתכוונים לנוח על זרי הדפנה בעקבות הכישלון בהחלטה להחתים את השוער היווני יאניס אנסטיס, שהיכולת הרעה שלו בתבוסה לדינמו זאגרב עלתה לקבוצה בהדחה ממוקדמות ליגת האלופות והסבה למועדון נזק מקצועי וכלכלי גדול.

אלונה ברקת. תרחיב את מערך הסקאוטינג במועדון. צילום: הרצל יוסף

הבעלים אלונה ברקת החליטה להפיק לקחים מהמקרה הזה במטרה למזער נזקים לעתיד, ואחת המסקנות שלה היתה להרחיב את מערך הסקאוטינג של המועדון. מעבר לדודו עזריה שכבר עובד במועדון מספר שנים ימונו עוד מספר אנשים כדי להרחיב את הפעילות.

ברקת כבר החליטה על צירופו של הקפטן לשעבר אליניב ברדה למערך על מנת לתרום מהידע והניסיון שלו, כשגם הבן הבכור של הבעלים גיא ברקת יסייע בתחום. ברקת ג'וניור אמנם עדיין לא מנוסה בענף הכדורגל, אבל מדובר בבחור צעיר, משכיל ואינטליגנט, שיכול ללמוד מהר ולהסתגל לפעילות השוטפת של המועדון.

ברדה יכין תוכנית
בשנתיים האחרונות, הזרים שהגיעו לחזק את האלופה לא הצליחו להטביע את חותמם, וגם בנושא הזה הבעלים דאגה להפיק לקחים כשתחום הסקאוטינג המתפתח ברחבי העולם יעבור, כאמור, שינויים משמעותיים כדי שבחירת הזרים בעיקר, וגם החיזוק הישראלי, יהיה טוב יותר.

בקבוצה ביקשו בימים האחרונים מאליניב ברדה להכין תוכנית עבודה מסודרת, מקיפה ועניינית בנושא העבודה של מערך הסקאוטינג במועדון. הקפטן הפורש נהנה מהתפקיד החדש ושם בצד גם את המחלוקות הכספיות ששררו סביבו לפני שחתם באופן רשמי על החוזה.

"ברגע שהחלטתי שאני נשאר במועדון, ענייני השכר היו החלק הפחות חשוב", סיפר ברדה למקורביו השבוע. העבודה שלו לא מסתכמת רק בנושא הסקאוטינג והעזרה באימונים של ברק בכר, אלא גם הסיוע לפרויקט שיתוף הפעולה עם אתלטיקו מדריד שקורם עור וגידים.

ההתלבטות החדשה במועדון היא בנוגע לצירופו של בלם נוסף כדי לחזק את החלק האחורי שפתח את העונה בצורה לא טובה. למרות זאת, אצל האלופה לא רוצים ליצור עומס על העמדה הזאת כשיחזרו כל השחקנים הפצועים.

שמו של הבלם הוותיק טל בן חיים, שלא ימשיך במכבי תל אביב, עלה בשיחות בין אנשי המועדון, אך לא נעשתה פנייה רשמית ובשלב זה הוחלט לוותר על צירופו של שחקן הגנה נוסף ומקווים שההגעה של אריאל הרוש תקרין שקט וביטחון לחלק האחורי של הקבוצה.

שיר צדק יירד לספסל?
בצוות המקצועי שקלו להוריד את שיר צדק לספסל על מנת לאפשר לו את הזמן לחזור לכושר שאפיין אותו לפני ההשעיה לשמונה חודשים. מתן אוחיון הפגין יכולת טובה במשחק הגומלין מול דינמו זאגרב, והוא מועמד להמשיך בהרכב ולשתף פעולה עם לואיי טאהא בתקופה הקרובה.

ההחלטות בנוגע להליך השיקום של חאתם עבד אלחמיד ממשיכות להשתנות. אחרי שנראה היה שהוא יעבור ניתוח בשרירי הבטן, הוחלט בצוות הרפואי בהתייעצות עם השחקן להפוך את ההחלטה המקורית ולהמשיך בשיקום השמרני ללא התערבות כירורגית.

אלחמיד אמנם ידע בשבועות האחרונים עליות וירידות במצבו, אבל הפעם אומרים במועדון שהוא יצליח לחזור לפעילות מלאה עד סוף השבוע הבא כיוון שהוא מרגיש שיפור משמעותי, ובמועדון מאמינים שהוא יהיה כשיר לפתיחת משחקי הליגה.

במועדון סיפרו השבוע כי ערכו מספר התייעצויות בעניינו של אלחמיד כולל ביקור אצל רופא שנחשב בספורט ל"חסיד של ניתוחים", כפי שהגדירו אותו בקבוצה, וגם הוא העריך שעדיף לא לנתח בשלב הזה.

לדלל את הסגל
למרות שהאלופה רוצה להעפיל שנה שלישית ברציפות לשלב הבתים של הליגה האירופית, בקבוצה מבינים שהם יצטרכו לדלל את סגל השחקנים שעומד כרגע על קרוב ל־30. במקביל, במועדון סבורים שהצוות המקצועי צריך לתת דקות רבות יותר לחלוץ הצ'כי תומאש פקהארט, ומסרים בנושא כבר הועברו לברק בכר.

פקהארט לא מחזיק בהצעות מקבוצות אחרות, ונכון לכתיבת שורות אלה, הוא ימשיך בקבוצה שם ציינו את התרומה החיובית שלו בעונה שעברה כשכבש עשרה שערי ליגה לאחר שברוב המשחקים הוא עלה מהספסל. אם החלוץ ימשיך לעבוד בצורה טובה באימונים קיים סיכוי טוב שהוא יקבל הזדמנות לאחר שבצמד המשחקים מול דינמו זאגרב הוא אמנם היה בסגל אבל לא שותף.

תומאש פקהארט. יקבל דקות רבות יותר? צילום: הרצל יוסף

השבוע תצא הקבוצה למשחק הגומלין מול אפואל ניקוסיה. אם באר שבע תצליח לעבור את אלופת קפריסין, היא תפגוש את המפסידה במשחק בין אסטנה לדינמו זאגרב שניצחה 0:2 במשחק הראשון בקזחסטן.