העונה האירופית של הפועל באר שבע הסתיימה הערב (חמישי) אחרי הפסד 3:1 (5:3 בסיכום שני המשחקים) לאלופת קפריסין, אפואל ניקוסיה, בסיבוב השלישי של מוקדמות הליגה האירופית.

הודחה מאירופה. צילום: שי מוגילבסקי

המשחק שהחל באיחור של רבע שעה הופסק גם בדקות הראשונות בגלל אבוקה שנזרקה מיציע אוהדי באר שבע ולפני כן גם נשמעו קריאות אנטישמיות מצד אוהדי אפואל ניקוסיה.

המאמן ברק בכר ביצע ארבעה שינויים בהרכב כשמתן אוחיון, שמואל שיימן, מרואן קבהא וחן עזרא פתחו במקום שיר צדק, אורן ביטון, חנן ממן ומאור מליקסון.

האלופה הישראלית עלתה ליתרון מוקדם כבר בדקה ה-19 ונראתה בדרך לשלב הבא. שומאל שיימן פרץ באגף שמאל והעביר רוחב לעדן בן בסט, שכבש את שער הבכורה שלו בקבוצה. חן עזרא היה חייב להכפיל בתחילת המחצית השנייה אבל החמיץ הזדמנות מצוינת.

אחרי השער הראשון, והיחיד. צילום: שי מוגילבסקי

אפואל ניקוסיה שמיעטה לסכן את השער של דודו גורש השוותה בדקה ה-64 אחרי שקאז'ו כבש מטעות בהגנה. ארבע עשרה דקות מאוחר יותר היה זה לוקאס סוזה שניצל הדיפה לא טובה של דודו גורש כדי להפוך את התוצאה. בתוך תוספת הזמן היה זה שוב לוקאס סוזה שהשלים צמד והעלה את הקפריסאים לשלב הבא.

עכשיו האלופה הישראלית תתמקד בליגה הישראלית. ביום ראשון היא תפגוש את מכבי נתניה למשחק על המקום החמישי בגביע הטוטו. טוני וואקמה, שכבר סיכם את תנאיו בטרבזונספור הטורקית, עשוי להצטרף אליה כבר בתחילת השבוע הבא לאחר סיכום סופי בין המועדונים על דמי העברה שלו.