הפועל באר שבע קיימה היום (חמישי) מסיבת עיתונאים ובה היא הסבירה את עמדתה בנוגע לחיזוק המאסיבי של השבועות האחרונים. המנכ"ל אסי רחמים דיבר על הטעויות שהמועדון ביצע בקיץ האחרון והרצון לתקן באמצעות החיזוק.

אסי רחמים. "עשינו טעויות בקיץ האחרון". צילום: הרצל יוסף

"בשנים האחרונות הכנו את הקבוצה לשלוש מסגרות, אבל השנה לא הצלחנו להעפיל לשלב בתים באירופה והיה סגל מאוד רחב. זה חייב אותנו לעשות שינויים ולא יכולנו להתמודד עם סגל ארוך ושינויים בכל משבצת. עשינו טעויות בקיץ האחרון", התייחס רחמים למסע הרכישות והשחרורים, "ושילמנו עליהם, ולפעמים תהליכים כאלה מאוד כואבים והם לא נעימים, אבל אנחנו מועדון מקצועני שצריך לספק תוצאות ולהגיד טעינו, לעשות את התיקונים הנדרשים ולהמשיך הלאה".

"לא הגענו לעונה הזו מוכנים. שילמנו מחיר כבד גם כלכלי וגם מקצועי", המשיך רחמים, "טעינו בהכנה ואיפה שאפשר היה לתקן, תיקנו וחובת ההוכחה עלינו".
המנכ"ל דיבר על התקציב: "בטווח הקצר הוא עלה אבל בטווח הארוך הוא יקטן משמעותית".

על ההתנהלות מול בן שהר אמר רחמים: "החוזה שלו הוארך לא מזמן וזה מצביע על ההערכה הרבה כלפיו. המועדון הבהיר יותר מפעם אחת את עמדתו בכל הקשור לאמירות של מקורבים ואצלנו הדברים האלה לא קיימים והמשכנו הלאה. המועדון לא יסבול התנהגות כזו וזה תקף לכל השחקנים. בן הוא היום שחקן של המועדון והיחס אליו יהיה מקצועי".

רחמים דיבר גם על סוגיית המגן השמאלי: "לצערנו אורן (ביטון, י.ב, נ.ד) נפצע וכנראה שהפציעה לא רצינית. את קורהוט החזרנו בעקבות הפציעה של ביטון אבל כשהבנו שזה לא רציני וברגע ששיימן קיבל הצעה טובה מבית"ר ירושלים אז לא ניתן למנוע את זה".

במהלך מסיבת העיתונאים עלה גם עניין הקשר עם בית"ר ירושלים. רחמים הדף את הטענות שעלו בזמן האחרון, בעיקר בעקבות רכישתו של אריק סאבו: "אם אתחיל למנות את השחקנים שרכשנו מקריית שמונה, נתניה ועוד קבוצות אז הדברים הללו הם קשקוש. הרכישות הן ענייניות".

"סוכנו של דן פנה אלינו וביקש לבדוק הצעה שהוא קיבל מבית"ר", התייחס רחמים לעזיבה של דן איינבינדר, "וזה בסופו של דבר הבשיל. כל השחקנים שעזבו אותנו זו היתה בחירה שלהם".

על החוזה של ג'ון אוגו: "לג'ון הוצע להאריך את החוזה כי הוא שחקן איכותי. נשמח אם יקבל את ההצעה שלנו וכרגע הוא החליט לחכות ואם הוא יחליט שהוא רוצה להיות פה אז נשמח ואם הוא יחליט לעזוב נקבל את זה".

רחמים דיבר גם על ההתנהלות והטעויות שנעשו בעמדת השוער, ובייחוד לגבי השחרור של חיימוב וההבאה של אנסטיס, ששוחרר לאחר הכישלון בשלב הבתים:  "גיא חיימוב תרם לנו רבות אבל הוא היה בשנה האחרונה של החוזה וכך גם דודו גורש וחלק מהאסטרטגיה הייתה לשמור על שני שוערים טובים בחוזים ארוכים. תהליכים כאלה לפעמים כואבים אבל לא הייתה כוונה לפגוע בגיא".

"כשהדברים הסתבכו עם שטקוס החלטנו להביא את שוער אלופת יוון שעשה קמפיין נהדר בליגה האירופית. עשינו טעות בשילוב המהיר שלו ושילמו טעות. באווירה שנוצרה היה קשה לחזק אותו ולהרים אותו".

בסיום התייחס רחמים לביקורת שנשמעת על הבעלים של הקבוצה, אלונה ברקת: "לא חושב שיש בעלים של קבוצה שתורם מזמנו ומכספו ועשה שינוי כזה במועדון כמו אלונה. חלק מהמקצוע הזה הוא לדעת להתמודד עם כישלונות וביקורות ורובן מגיעות לנו וזה בסדר. נבנה כאן משהו חזק וגדול מאוד".

"נשארנו אותו מועדון צנוע כמו שהיינו ואותם אנשים, ולבעלים שלנו זה בראש סדר העדיפויות ולא נשתנה", סיכם המנכ"ל.