כשבוע לפני פתיחת העונה שנדחתה בשל בעיות ביטוחיות, ליגת העל בכדוריד תצא לדרך ויחד איתה, לראשונה בהיסטוריה שלה, גם קבוצת מ.כ באר שבע תיטול בה חלק לאחר שהעפילה לליגה הראשונה בסיום העונה שעברה.

אבנר דרורי. מוכן לעונה קשה. צילום: הרצל יוסף

במועדון לא יכולים להגיד במאה אחוז כי ההכנות ובניית הסגל לקראת עונה כל כך מחייבת היו מקסימליות כי מספר בעיות העיבו בעיקר על גיבוש הסגל לקראת המאבקים בליגת העל כשמאמן הקבוצה אבנר דרורי עדיין לא מרוצה מהתוצר הסופי.

"עדיין חסרים לנו שחקנים בתפקידים מסוימים שלא הצלחנו למצוא כמו פיבוט, שחקני אמצע בהגנה וגם שוער", מסביר דרורי את המצב בו נמצאת קבוצתו. "חלק מהשחקנים שרציתי לא הגיעו בגלל סיבות כאלה ואחרות". דרורי יחד עם היו"ר, רוני טסלר, עושים את כל המאמצים לצד הרשות העירונית על מנת שהעונה הקרובה תהיה עונה שתיזכר כחיובית.

הפיבוט רוסלן גונצ'רוב נחת בישראל והצטרף לאימונים של הקבוצה. במשחקו הראשון במועדון, במשחק אימון מול חבל איילות, הספיק לכבוש שלושה שערים בניצחון 27:33. מדובר בשחקן בן 24 שמתנשא לגובה של 2.07 מ' ושיחק בקבוצת ZTR זפרוז'יה שסיימה את העונה שעברה במקום השני בליגה המקומית.

"מספר אנשי מקצוע המליצו לי עליו", מספר דרורי, "אני מקווה שהוא יתאים לנו מבחינה מקצועית. הוא מגיע למבחנים ואם ירשים הוא יוחתם. יכול להיות שנצרף גם שחקן ישראלי או שניים".

הליגה תהיה תחרותית
לדברי דרורי, בניגוד לרוח הכללית, העונה הקרובה עלולה להיות קשה הרבה יותר ממה שמתארים לעצמם חלק מהאנשים. "אין לי ספק שהליגה תהיה מאוד תחרותית והעונה תהיה ארוכה וקשה מאוד. הרמה תהיה גבוהה והמטרה שלנו תהיה להישאר בליגה".

הצלחתם לגייס את התקציב שרציתם?
"אני לא נכנס לעובי הקורה, אבל הבנתי שרוני (טסלר, כ.ק) הצליח לגייס כמה ספונסרים וגם העירייה תעזור. הוא מאמין שנצליח לשרוד את העונה מבחינה כלכלית. מצד שני, אני רוצה לחזק את הקבוצה וזה לא תמיד משתלב עם הכסף שיש לנו. למשל היינו יכולים להביא שוער שכבר היה לנו ביד, אבל בסופו של דבר הוא היה מעבר לתקציב שלנו והחלטנו לוותר עליו".

לפני שהעונה תצא לדרך באר שבע תתמודד במשחק הכנה אחרון נגד הפועל קריית אונו שהוקפצה לליגת העל ברגע האחרון אחרי פירוקה של מכבי תל אביב. קריית אונו שירדה בעונה שעברה לליגת המשנה הכינה את עצמה לקראת מאבקי עלייה ובנתה סגל שחקנים מרשים בקנה מידה של ליגה לאומית.

"הם מוכנים מאוד מבחינת סגל כי הם בנו קבוצה עם שני זרים ובעוד כמה ימים יגיע זר שלישי", אמר דרורי, "מצד שני, היינו בקו עלייה, אבל אז בגלל הבלגן עם הביטוחים לא התאמנו כמעט עשרה ימים".

כמה חשוב לדעתך לפתוח את העונה בצורה חיובית?
"הלכתי לפני כמה ימים לראות משחק של נס ציונה (היריבה של באר שבע במחזור הפתיחה - כ.ק.) ששיחקה בגמר גביע השופטים. זאת קבוצה חזקה מאוד שעשתה מקצה שיפורים רב בפגרה. היא תהיה לדעתי אחת הקבוצות שיאבקו על התואר בסיום העונה. זאת לא הליגה שלנו וגם לא מכבי ראשון לציון שנפגוש אותה במחזור השני. אני חושב שהמשחק נגד קריית־מוצקין במחזור השלישי הוא הליגה שלנו".