"אני לוקח מהמשחק הזה הרבה דברים חיוביים וכשיגיע ניצחון אחד, כל השאר יגיעו בצרורות", כך אמר מאמן הפועל באר שבע, ברק בכר, במסיבת העיתונאים אחרי המשחק הרביעי ברציפות של האלופה ללא ניצחון ליגה.

ברק בכר. קשה לראות מאיפה הוא שואב אופטימיות והשראה. צילום: הרצל יוסף

אמנם בכר משדר אופטימיות, אבל קשה לראות מאיפה הוא שואב השראה, הרי קבוצה קצת יותר מאמינה ופחות נאיבית מבני יהודה הייתה יוצאת אתמול מ'טוטו-טרנר' עם שלוש נקודות. אמנם באר שבע התחזקה משמעותית בפגרה, אבל היא רחוקה מלהיות מחוברת.

הפועל באר שבע כרגע היא ההבדל בין שחקנים טובים לקבוצה טובה. אמנם כל אינדיבידואל בחלק הקדמי של האלופה יודע להשפיע על המשחק, אבל ביחד ייקח להם זמן. השאלה היא אם זה לא יהיה מאוחר מדי כדי להדביק את הפער בצמרת.

מעבר לכך, בהרכב שאיתו עלה אתמול המאמן, אין חלוץ חוד טבעי. האסלביינק הולך שם לאיבוד, יורד לעיתים קרובות למרכז המגרש כדי לקבל כדורים וסקורר הוא מעולם לא היה. דיא סבע אמנם היה מלך השערים בעונה שעברה אבל לא מעמדת החלוץ.

בעיה נוספת של סבע ובכר היא ששחקן הרכש כבש את רוב השערים שלו בעונה שעברה מהתקפות מעבר, כשנתניה שיצאה למתפרצות ניצלה את המהירות שלו והשטחים שהוא קיבל. בבאר שבע, מול רוב קבוצות הליגה שמצופפות את החלק האחורי שלהן, לסבע יהיה קשה הרבה יותר לבוא לידי ביטוי.

דיא סבע במדי באר שבע. יהיה קשה לו לבוא לידי ביטוי. צילום: הרצל יוסף

בשנים האחרונות בכר היה רגיל לשנות מערכים תוך כדי משחק - וגם להצליח. אתמול הוא ניסה פעמיים - ולא הצליח. לא ברור מי מצפה מקורהוט שלא שיחק תשעה חודשים לחזור בצורה חלקה כבר במשחק הראשון שלו, אבל החילוף שלו לפני המחצית יכול לשבור אותו עוד יותר.

מה היה קורה אם בכר היה מחכה לשריקה להפסקה כדי לבצע את השינוי הזה? הרי קורהוט לא היה מהגרועים בקבוצה. "אני מסתכל רק מקצועית ולא מעבר", הגיב בכר. בעמדה הזאת ועם השחקן הזה נעשו יותר מדי טעויות בתקופה האחרונה. זה היה הזמן לצמצם חלק מהן.

המאמן סיפר בסיום שהמשחק הזה יכול היה להיגמר 2:6 לטובת הקבוצה שלו. שתי הזדמנויות גדולות אמנם היו לבני יהודה, אבל שש ממש לא היו לבאר שבע. בשבוע הבא תגיע באר שבע למשחק מפתח מול מכבי חיפה. ההתאוששות צריכה לבוא בהדרגה. לא בטוח שזה יקרה באופן מיידי.