מחצית ראשונה חלשה והפסד. הערב (חמישי) הגיעה לסיומה המאכזב הדרך לתואר הראשון של הפועל באר שבע-בני שמעון בליגת העל. האדומים הפסידו ליריבה, שהיתה גם המארחת, מכבי ראשון לציון, כאשר ברוב שלבי המשחק באר שבע נפלה ביכולת שלה מהיריבה שחגגה בסיום את הזכייתה הראשונה בתואר.

סמאג'ה כריסטון. משחק חלש במחצית הראשונה. צילום: אורן אהרוני

המשחק התקיים בראשון לציון, על אף ביטול עיקרון הספורטיביות, מכיוון שמיקום המשחק נקבע קודם להעפלה של ראשל"צ לגמר. הדר פתח עם כריסטון, קולמן, ווריק, ברון ודונלדסון בחמישיה שהתקשתה לעשות סל בהתקפה ורשמה בעיקר אחוזים נמוכים מאוד מהשדה. ראשון לציון סיימה את הרבע הראשון ביתרון 14:7. במהלך הרבע חנן קולמן ספג מכה במקום בו הוא נפגע ברבע הגמר ונטש את הפרקט.

גם בפתיחת הרבע השני האדומים סבלו בשני קצוות הפרקט. למרות מספר חילופים שביצע הדר, קבוצתו נראתה מאוד מבולבלת. קולמן לא חזר יותר לשחק במחצית הזאת אחרי הטיפול בו, ובסך הכל זאת היתה מחצית איומה של באר שבע, שסיימה אותה בפיגור של 24 נקודות מראשון לציון בתוצאה 45:21.

רמי הדר. הצליח לצמצם את הפער במחצית השנייה. צילום: אורן אהרוני

בחלק מהמשחק הקבוצה נראתה מבולבלת. צילום: אורן אהרוני

לחצי השני של המשחק באר שבע-בני שמעון יצאה בניסיון לשמור בעיקר על הכבוד. קולמן שחזר לפרקט וברון שסוף סוף סוף איפס את היד, צמצמו את הפער מהכתומים ל-14 נקודות ארבע דקות בתוך הרבע השלישי ואילצו את צביקה שרף, מאמן ראשל"צ, לקחת פסק זמן. דקה לסיום הרבע באר שבע כבר היתה בפיגור של עשר נקודות בלבד, אך חוסר ריכוז מנע מהאדומים להתקרב יותר מזה. 56:43 בסיום הרבע המותח.

ברבע הרביעי המצוין, האדומים המשיכו לנגוס ביתרון שיצרה ראשון לציון. ברון, כריסטון ובן אייזנהרט שעשה משחק סביר מבחינה אישית, הורידו את ההפרש לשבע בלבד, שתי דקות לסיום.

דקה וחצי לסוף הרבע האחרון אייזנהרט ביצע את העבירה החמישית שלו במהלך של פאול וסל לטובת ראשל"צ, שעלתה שוב לעשר אחרי קליעה מוצלחת מהקו. התוצאה בסיום 78:66 לראשון לציון.

קלעו לבאר שבע: טיילור ברון 21, טראוויס ווריק 11, סמאג'ה כריסטון וג'ורדן סווינג 10 כל אחד.

בראון ודונלדסון. אין גביע לקחת הביתה. צילום: אורן אהרוני