ניצחון אדיר ומהפך גדול להפועל באר שבע-בני שמעון במשחק הבכורה שלה בליגת העל נגד גלבוע-גליל. האדומים שנקלעו לפיגור דו ספרתי במחצית, הצליחו לחזור עם קאמבק מהסרטים כדי לרשום ניצחון.

נקלעו לפיגור במחצית הראשונה. צילום: הרצל יוסף

קאמבק מהסרטים במחצית השניה. צילום: הרצל יוסף

אפשר לחלק את המשחק לשניים. בחצי הראשון גלבוע -גליל פשוט ביטלה את המארחת בבכורה. חנן קולמן קלע הסל הראשון של העולה החדשה בליגת העל, אך הרבע הראשון הסתיים ביתרון 12 של האורחים שלא ספרו את באר שבע. עד המחצית הדר ניסה ללא הצלחה שלל חמישיות שונות כדי להחזיר את קבוצתו למשחק, אך גלבוע-גליל שלטה בנעשה על הפרקט וירדה להפסקה ביתרון דו ספרתי. 42:25.

אחרי המחצית באר שבע עלתה עם אנרגיות אחרות לחלוטין. חצי שני נהדר בעיקר בפן ההגנתי של האדומים הביא למעשה לניצחון המיוחל. טיילור ברון היה האיש שחיבר את הפאזל של הדר, כשלצידו הצטיינו גם חנן קולמן וג׳ורדן סווינג. סמג׳ה כריסטון דווקא נח על הספסל בדקות המצוינות של המארחת. בהמשך בבאר שבע ירצו מאוד לשחזר את היכולות ההגנתית מעשרים הדקות האחרונות.

עלתה למחצית השניה עם אנרגיות אחרות לחלוטין. צילום: הרצל יוסף

חצי שני נהדר, בעיקר בהגנה. צילום: הרצל יוסף

בסיום כ-1,500 צופים בהיכל הקונכיה חגגו במשך דקות ארוכות יחד עם השחקנים.

בתום המשחק אמר מאמן הקבוצה, רמי הדר: "חשבתי שאנחנו יכולים לחזור כי משהו עצר אותנו מבחינה מנטאלית. אנחנו שיחקנו במחצית הראשונה כאילו אנחנו מנסים לא להפסיד, אבל במחצית השנייה התחלנו עם הגנה טובה וזה דחף אותנו לרוץ".

"השחקנים לא נשברים וזה היתרון הגדול. אני מאוד אוהב את החברות שיש בין השחקנים ואת האינטרקציה. כשיש שיטה זה פחות משמעותי מי נמצא על המגרש ומי לא, העיקר שיש קבוצה. אני חושב שאי אפשר להפריז בחשיבות של הקהל", התייחס הדר לעידוד מהיציע, "כי הקבוצה צריכה להיות בתוך הקהילה ואני תמיד מודד את הדברים".

הדר: "השחקנים לא נשברים וזה היתרון הגדול". צילום: הרצל יוסף

מצאתם את רוביק? צילום: הרצל יוסף

האוהדים נשארו לחגוג עם השחקנים. צילום: הרצל יוסף

קלעים: טיילור ברון 18, טראוויס ווריק 16, סמג'ה כריסטון 16, חנן קולמן 12, ג'ואקים דונלדסון 10 נקודות.

בשבוע הבא באר שבע-בני שמעון תקווה לרשום ניצחון שני, הפעם בבית נגד הפועל תל אביב.