המחזור השישי של תכנית "מארי קירי" נפתח בתחילת השבוע באוניברסיטת בן גוריון. במחזור החדש של התכנית ילמדו 57 תלמידים, מתוכם 42 תלמידי כיתה י', שהחלו את שנתם הראשונה בתכנית.

בוגרי 'מארי קירי' עם תעודות הסיום. צילום: עוזי אברהם

"מארי קירי" הינה תכנית למצוינות בכימיה במחוז הדרום, במסגרתה תלמידי תיכון מצטיינים לומדים במסלול ייחודי לתואר ראשון במחלקה לכימיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב בעודם בתיכון.

בסיום לימודיהם בכיתה י"ב הם משלימים שליש תואר אקדמי, תוך צבירת נקודות זכות אוניברסיטאיות, שנשמרות להם במשך 7 שנים ומקנות להם את האפשרות להמשיך ללימוד התואר הראשון ישירות משנה ב' ולסיימו תוך שנתיים וכן הטבות לימודיות נוספות.

התכנית היוקרתית מתקיימת ביוזמת חברת אדמה ובהובלה ובשותפות עם עיריית באר שבע מנהל החינוך, המחלקה לכימיה באוניברסיטת בן גוריון, בית יציב ומחוז דרום במשרד החינוך. 

התלמידים המשתתפים בתכנית מגיעים מכל ישובי הדרום, עיקרם מבאר שבע, ובהם גם מעומר, דימונה, קרית גת, באר טוביה, אשל הנשיא, כסייפא ורהט. במעמד האירוע הוענקו תעודות למסיימי המחזור השלישי של התכנית.

דיקנית הפקולטה למדעי הטבע באוניברסיטת בן גוריון, פרופ' מיכל שפירא, בירכה את הבוגרים ופנתה לתלמידים החדשים: "בשביל יוקרה צריך להתאמץ. אני רוצה לברך את המחלקה לכימיה על המעורבות בתכנית כל כך משמעותית. התכנית מייצגת את ערכי הדגל של האוניברסיטה - קידום הנגב וקידום מעורבות בקהילה. תלמידים יקרים, ישר כח לכולכם ובהצלחה בהמשך".