תלמידי תוכנית "מצוינגב" מירוחם, ביקרו בימים שלפני חג הפסח במרכז החינוכי של סורוקה והגיעו מצוידים בשלל טכנולוגיות מתקדמות, ברובוטים וברחפנים, אותם הם בנו בכוחות עצמם ועימם הם משתתפים בתחרויות ארציות ועולמיות.

הפוגה נעימה לילדים. צילום: דוברות המשרד לפיתוח הנגב והגליל

ילדי התוכנית הגיעו לטובת בוקר מלמד ומהנה, בו הטיסו את הרחפנים והרובוטים במשך כ-3 שעות, יחד עם ילדים מכיתת תקשורת לילדים אוטיסטים מבית ספר לחינוך מיוחד "מאיר" שבבאר שבע, ועם כ-100 ילדים המאושפזים בבית חולים סורוקה במחלקה האונקולוגית, באשפוזי יום ובמחלקות השונות.

התלמידים בכיתות ט' ו-י', הם חלק מכיתת המדעים של תוכנית "מצוינגב" של המשרד לפיתוח הנגב והגליל, שהנה תכנית לפיתוח והטמעת ערכי המצוינות וההצטיינות. התוכנית מופעלת ב-11 יישובים ברחבי הנגב בתחומי ההעשרה השונים, כגון מדעים, מוסיקה ועיצוב.

עידו פרומר, רכז כיתת המדעים של תוכנית "מצוינגב" בירוחם סיפר על הבוקר בבית החולים: "מדובר בהזדמנות מיוחדת ומרגשת עבור התלמידים לקחת את הידע שברשותם ולהעניק אותו לקהילה. אנחנו שמחים שיכולנו להשתתף באירוע הזה. עשינו זאת בעבר ונעשה זאת בעתיד".

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי, אמר: "תוכנית "מצויינגב" דוגלת בהטמעת מצוינות בכל התחומים ומטפחת את הדור הבא של מדינת ישראל וניכר כי היא משפיעה על התלמידים גם בפן הערכי. אני גאה על ההתנדבות המבורכת״.