אמש (ראשון) זכתה נבחרת RoboActive #2096 המורכבת מתלמידי כיתות י"א וי"ב מתיכון זינמן בעיר דימונה, במקום הראשון בתחרות היוקרתית FRC- FIRST Robotics Competition שהתקיימה במהלך השבוע האחרון ביוסטון, בארצות הברית. 

תלמידי נבחרת RoboActive #2096 מדימונה. צילום: יח"צ

פרס הצ׳רמנס (Chairman’s award) בו זכתה הנבחרת הינו פרס אשר ניתן לקבוצה אשר משמשת מודל לחיקוי עבור הקבוצות המשתתפות בתחרות ה FRC, ומגלמת את כל ערכי ויעדי התחרות בפעולותיה. 

קפטנית הקבוצה, זיו יצחק, אמרה בהתרגשות: "זכייה בפרס הצ׳רמנס עבורנו היא הכרה על העבודה הקשה שאנו עושים לאורך השנים. זהו כבוד גדול בשבילנו ועבור מדינת ישראל כולה. אנחנו גאים ושמחים על הזכות לייצג את המדינה שלנו", והוסיפה, "הפרס הזה הוא אולי הפרס הכי יוקרתי בארגון FIRST, אבל הפרס האמיתי עבורנו הוא הזכות לשנות חיים של אנשים מכל רחבי העולם. אנחנו נמשיך לעבוד קשה בשביל להשפיע, לשנות את העולם ולהפוך אותו למקום טוב יותר."

נבחרת  RoboActive #2096 מדימונה החלה את לימודי הרובוטיקה לפני חמש שנים בלבד, במסגרת מרכז המצויינות 'אופק' בעיר, אשר הוקם כחלק משיתוף פעולה בין המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עיריית דימונה וארגון החינוך World ORT קדימה מדע. הפרויקט למצויינות הוקם לפנח כחמש שנים כחלק מראייה כוללת לעידוד מצויינות וצמצום פערים בישובי הפריפריה, הנגב והגליל במטרה לפתח מנהיגות מקומית באזורים אלו.

כיום ישנם 5 מרכזי מצויינות בקרית גת, דימונה, נהריה, צפת ונצרת המשמשים תלמידים מכיתות א' ועד י"ב לחיזוק המצוינות האישית בתחומים שונים כגון: פיסיקה, רובוטיקה, חלל ואסטרונומיה, מדעי הים והסביבה, הנדסה, עיצוב ואדריכלות, יזמות עסקית, פיתוח אפליקציות ובניית אתרים, דיפלומטיה, אומנות, וקולנוע. עד כה השתתפו בפרויקט כ-5,000 תלמידים.

תלמידי הנבחרת בארה"ב. "עבורנו הפרס האמיתי הוא להמשיך לשנות את העולם". צילום: יח"צ

ראש העיר דימונה, בני ביטון, בירך על הזכייה ואמר:"אני מתרגש וגאה בתלמידי העיר דימונה שזכו בתואר כל כך חשוב ברובוטיקה, שהוא תחום חשוב לעתיד לא רק של העיר דימונה, אלא של מדינת ישראל כולה. זה מחזק את תפיסתי שהשקעה בפריפריה צריכה לעמוד בעדיפות עליונה".

מנכ"ל ארגון החינוך העולמי World ORT, אבי גנון: "גאווה גדולה לכולנו. אני מברך את התלמידים הנפלאים על ההישג וכן את השותפים לדרך עמיתי מהמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ועיריית דימונה שההשקעה המשותפת מניבה תוצאות אחרי 5 שנים בלבד".