קבוצת הרחפנים של בית הספר 'אורט ספיר' מירוחם, הכוללת תשעה תלמידים מכיתות י'־י"א, זכתה בשבוע שעבר במקום הראשון בתחרות הרחפנים הארצית שהתקיימה בתל אביב. התלמידים הזוכים נמנים עם משתתפי תוכנית "מצוינגב", תוכנית ייחודית לפיתוח והטמעת ערכי המצויינות וההצטיינות המופעלת ב־11 יישובים ברחבי הנגב.

הקבוצה הזוכה. "שמחים מאוד על הניצחון". צילום: עידו פרומר

במסגרת התחרות התמודדו התלמידים עם משימות שונות הכוללות בנייה, הטסה ותימרון רחפנים. בין המשימות בתחרות התבקשו התלמידים להטיס כדורים בצבעים שונים על רחפנים, לבנות גנרטור שיפיק חשמל מהרוח שמייצר הרחפן בעת תעופתו.

השופטים בתחרות היו שופטים מקצועיים מארגון "מונא" שבחנו את הקבוצות המשתתפות בתחרות על בסיס פרמטרים כמו עמידה והצלחה במשימות, בניית הרחפנים והטסתם באופן מקצועי. פרמטר נוסף לשיפוט היה פרויקט חברתי שמשתתפי התוכנית היו צריכים להשתתף בו במהלך השנה.

"התלמידים המשתתפים בתוכנית 'מצוינגב' בירוחם", אמר מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל, "מייצגים את דור העתיד ואני גאה בהם. התוכנית דוגלת בהטמעת מצויינות בכל התחומים ומטפחת את הדור הבא של מדינת ישראל ומותאמת לכל ישוב וייחודית לו באופן ההפעלה ובתחומי ההעשרה כמו מדעים, מוזיקה ועיצוב".

את האלופים מירוחם מלווים מדריכים ומנטורים של מרכז המדעים הפועל בתמיכת תוכנית "מצוינגב" שמוביל המשרד לפיתוח הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב.

"אין ילד בלי כישורים", ציין רז שטיימץ, מנטור קבוצת הרחפנים מירוחם, "לכל אחד יש כישורים שונים שיכולים לבוא לידי ביטוי בקבוצת הרחפנים שלנו. כל מה שנדרש בשביל להצטרף לקבוצה זה הרצון - הרצון ללמוד, הרצון לתרום לעצמך ולאחרים והרצון להצליח. אנחנו שמחים מאוד על הניצחון".