מהפכה בלימודי מבחן התאוריה בדרך לקבלת רשיון הנהיגה הנכסף. היום (שלישי) ניגשו כ-2,000 תלמידי כיתות ימבתי הספר באזור הנגב לבחינת תאוריה, במסגרת מיזם משותף של משרד החינוך והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

מיזם משותף של משרד החינוך והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. צילום אילוסטרציה: pixabay

קיומה של הבחינה, פרי הסכם שנחתם עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בתקציב משותף של 25 מיליון שקל, ובשיתוף משרד התחבורה, הוא חלק  מתוכנית חומש של משרד החינוך לקידום הזהירות בדרכים ולקראת הגיל בו ניתן להוציא רשיון נהיגהבמסגרת הפיילוט של התוכנית החדשה השתתפו השנה בתי ספר מבאר שבע, דימונה, נתיבות, רהט, עומר, לקייה וחורה והמועצה האזורית נווה מדבר.

בחינת התאוריה, כך על פי המיזם החדש, נחשבת כבחינת בגרות ייחודית ובהתאם לסיכום בין כל הגורמים השותפים למיזם הזהתלמיד אשר יעבור את הבחינה בציון 80 ומעלה יקבל פטור מבחינת התאוריה למשך שלוש שנים. תלמיד שיקבל ציון נמוך מ-80 ייאלץ  לעבור בחינה מחודשת.

הבחינה תכלול התייחסות לנושאים אשר נלמדו לאורך השנה באותם בתי ספר בה מופעלת התוכנית, בהם היבטים של עייפות בנהיגה, לחץ חברתי, היסח הדעת, וסכנות בשימוש באלכוהול. בחינת הבגרות בתאוריה חוברה על ידי צוות מקצועי של משרד החינוך, מכון סאלד והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

ממשרד החינוך נמסר, כי כדי למנוע הדלפות יוכנסו מחברות הבחינה לכספות בטרם קיומה של הבחינה.

מנכ"ל משרד החינוך: "הזדמנות ראויה לקבל הכשרה". צילום אילוסטרציה: קובי קואנקס

"התוכנית הנוכחית", אמר מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, "מעניקה לתלמידים שלנו הזדמנות ראויה לקבל הכשרה ראשונית ומקצועית לקראת השתלבותם כנהגים על הכביש. היא מעניקה להם ידע רחב, ערכים של אחריות וסובלנות. בשל חשיבותה הרבה, נרחיב את התוכנית בשנה הבאה ובעוד שנתיים נרחיבה לכלל תלמידי שכבה י'. אני מאחל לתלמידות ולתלמידים הצלחה בבחינה".

חושבים שאתם יכולים לעלות על הכביש? בדקו את עצכם.
הנה 10 שאלות מבחינת תאוריה רגילה - דרך צלחה!