חבורת נערות דתיות מתנועת דב"ש (דתיים באר שבע) שחיפשו פעילות פנאי קצת אחרת הקימו בחודש האחרון קבוצת כדורסל. בעמותת "בית מוריה", המנהלת את נוער דב"ש, החליטה לקדם את הרעיון וכך נוצרה בבאר שבע קבוצת הכדורסל הראשונה לנערות דתיות.

קבוצת הכדורסל הראשונה בבאר שבע של נערות דתיות. צילום: בית מוריה

הנערות, בישיבה משותפת, החליטו על מספר חוקים כלליים שיקלו עליהן להשתתף באימונים ובמשחקים, כמו לדוגמה -  אסורה הכניסה לגברים למשחקים, וזאת כדי למנוע מצב של בעיות צניעות וכדי שהבנות יוכלו לשחק ולהתאמן בלי לחץ חיצוני. בנוסף הבנות קבעו את קוד הלבוש.

ב"בית מוריה" מאמינים כי זהו צעד ראשון לכיוון ליגה ארצית לנערות דתיות: "כיום אין מסגרות מסודרות לאימוני כדורסל לבנות דתיות" סיפר אלירן נחום, רכז נוער דב"ש בבית מוריה, "המטרה שלנו היא לנסות לקדם הקמת קבוצות נוספות בדרום ולאחר מכן בכל הארץ. כך נוכל לקיים ליגה חדשה עבור הנשים הצעירות שרוצות להתאמן ולשחק באחד המשחקים הפופולריים בעולם".

הילה שמסיאן, אחת המשתתפות בקבוצה, סיפרה על האימון הראשון: "האימון היה מאוד משמעותי בשבילי. חידשו לי דברים חשובים והייתה אווירה טובה ומהנה. אני חושבת שזו חוויה מאוד מעצימה וחשובה גם לביטחון עצמי וגם לכושר בריא". חברתה לקבוצה, ליאורה פז, הוסיפה: "הקבוצה שלנו נותנת מקום לכל אחת ומאפשרת לנו להתאמן ולרכוש כישורים של עבודת צוות בצורה מקצועית ומשמעותית".

ציון חדד, מנכ"ל עמותת "בית מוריה", ציין: "אנו גאים בפעילות נוער דב"ש ועל העצמאות שהנערות הפגינו בפיתוח וקיום הפעילות. חשוב להבין כי אימוני הכדורסל לנערות דתיות הוא לא עניין של מה בכך וכי זו פעילות מעשירה, מעצימה ומחזקת. אנו מאמינים בערכים אלו ושמחים לקדם אותם בכל מסגרות הנוער שלנו".