ממשיכים לשבור שיאים. אילוסטרציה: freepik

תחום השופינג אונליין ממשיך לשבור שיאים בישראל ובאר שבע רושמת עליה בדירוג הערים שתושביה הזמינו הכי הרבה חבילות מחו"ל. מנתוני חברת דואר ישראל לסיכום שנת 2018 עולה, כי למעלה מ-65 מיליון חבילות נמסרו השנה מחו"ל, במשקל כולל של 14,100 טון, לעומת 61 מיליון חבילות שנמסרו ב-2017. 

בדירוג מספר החבילות הגבוהה ביותר נמצאת תל אביב, שתושביה הזמינו 5.1 מיליון חבילות. ביחס לגודל אוכלוסייה, עלתה תל אביב מהמקום ה-19 בשנה שעברה למקום ה-12 השנה, כשכל תל אביבי הזמין השנה 9.53 חבילות בממוצע. 

באר שבע מדורגת במקום ה-5 בארץ בהזמנת חבילות ביחס לגודל האוכלוסייה, עם 2.3 מיליון חבילות, כאשר כל תושב באר שבע הזמין מחו"ל 10.46 חבילות בממוצע.

נתונים: דואר ישראל

מה כבר קנינו? הקטגוריות המובילות בהזמנות השנה הן ביגוד והנעלה, כלי בית, אביזרים למטבח, אבל גם גאדג'טים, מוצרי אלקטרוניקה ומחשבים, ויטמינים וקוסמטיקה, בהם פערי המחירים עדיין גבוהים בהשוואה ישראל.

איפה אנחנו הכי אוהבים לקנות? כאן אין הרבה שינויים, גם בשנת 2018 האתרים עלי אקספרס ואיביי היו אתרי הקניות הפופולריים בקרב הישראלים. אחריהם נמצאים: אמזון, נקסט, אסוס, Gear Best ואתר הגאדג'טים והאלקטרוניקה הסיני עם הכתובת הישראלית Gee- buying.co.il.

עוד עולה כי עלי אקספרס הוא האתר המוביל בהזמנות, כאשר 50% מההזמנות לישראל מתבצעות באמצעותו. אמזון, נקסט ואסוס הציגו את הקפיצה הגדולה ביותר מבין האתרים המובילים השנה.

"עולם הסחר המקוון בישראל עשה קפיצת מדרגה נוספת השנה", סיכם את הנתונים מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, "הישראלים אימצו את הכלכלה הדיגיטלית ושינו את הרגלי הצריכה שלהם, כאשר הצרכן הישראלי כיום נבון יותר, מתוכנן יותר, משווה מחירים ומחפש את העסקה המשתלמת עבורו".