גוזרים את הסרט במרכז החדש. צילום: דוברות עיריית באר שבע

חברת "רפאל", המפתחת ומייצרת מערכות לחימה והגנה מתקדמות, ביניהן מערכת "כיפת ברזל", חנכה אתמול (שלישי) מרכז מחקר ופיתוח חדש בפארק ההייטק בבאר שבע. השלוחה תעבוד בשיתוף פעולה מחקרי עם אוניברסיטת בן-גוריון ועם חברות נוספות השוכנות בפארק ההייטק.

בשבוע הבא תקיים רפאל יריד גיוס באוניברסיטת בן-גוריון, במטרה לאתר את המוחות הגאונים שיפתחו את "כיפת-ברזל" הבאה.

בתחילת האירוע התקיים טקס גזירת סרט חגיגי בהשתתפות ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', מנכ"ל רפאל יואב הר-אבן, יו"ר רפאל ד"ר עוזי לנדאו, נשיא אוניברסיטת בן-גוריון פרופ' דניאל חיימוביץ וראש מערך הסייבר הלאומי יגאל אונא. 

דנילוביץ' בירך את המשתתפים באירוע וציין: "מדובר בבשורה אדירה לבאר שבע ולנגב. עוגן טכנולוגי משמעותי נוסף, שהופך את העיר באר שבע למרכז ידע, טכנולוגיה וסייבר בינלאומי. אני מרגיש שרוחו של בן-גוריון שורה כאן ושהיא מחייבת כל אחת ואחד מאתנו לכתוב עוד פרק קטן וחשוב, לתפארת מדינת-ישראל".

ד״ר עוזי לנדאו, יו״ר הדירקטוריון ברפאל אמר: ״כחלק ממהלך אסטרטגי של רפאל אנחנו מתרחבים מהצפון גם לשאר חלקי הארץ. שלוחת פיתוח בבאר שבע תאפשר לנו ליהנות גם מהמוחות האיכותיים בדרום. אנו נמשיך לפתח מערכות מתקדמות התורמות באופן ישיר לביטחונה של מדינת ישראל, ולהוות עוגן מרכזי גם בחברה ובכלכלה״.

 "פתיחת מרכז המו"פ של רפאל בפארק הסייבר בבאר שבע", הוסיף יגאל אונא, ראש מערך הסייבר הלאומי, "הוא צעד משמעותי לחיזוק האקוסיסטם באזור, שאין כדוגמתו בעולם. לצד המרכז הלאומי לניהול אירועי סייבר, יקדם המרכז החדש את המובילות של ישראל בתחום. האתגרים בסייבר מחייבים לרוץ מהר מאוד. אבל כדי להגיע רחוק, צריך לרוץ ביחד ובשילוביות כפי שבא לידי ביטוי כאן בפארק הסייבר".