כך תיראה קריית התיקשוב. הדמיה באדיבות משרד הביטחון

מעבירים הילוך: משרדי הביטחון, הפריפריה, הנגב והגליל והכלכלה יקיימו היום (שני) בפארק קרסו למדע בבאר שבע כנס ראשון מסוגו לשילוב ספקים דרומיים בפרויקט מעבר קריית התקשוב של צה"ל לבאר שבע. בכנס יתקיים חיבור ראשוני בין זכייני הפרויקט, חברת "אפריקה ישראל" ו"שיכון ובינוי", לבין הספקים הפוטנציאליים, בעלי עסקים קטנים ובינוניים מאזור הדרום.

מטרת העל של הכנס היא לשלב כמה שיותר עסקים דרומיים איכותיים בפרויקט הלאומי, שנאמד בהשקעה כוללת של כחמישה מיליארד שקלים. במעמד חתימת ההסכם בין משרד הביטחון לזכיין הפרויקט, התחייב הזכיין לרכש גומלין עם העסקים מאזור הדרום בהיקף מינימלי של עשרה אחוזים לפחות. לכנס הוזמנו ספקים מתחומי ההקמה, הפיתוח והתפעול.

ככה אמורה להיראות קריית התקשוב, שתכלול גם את פיקוד דרום:

לדברי ראש מינהל המעבר דרומה במשרד הביטחון, תא"ל (מיל.) איציק כהן, "ניתחנו את ההיקפים המרשימים של ההתקשרויות שבוצעו עם עסקים מהנגב בהקמה ובתפעול של קריית ההדרכה. למעלה מ־57% מהיקף ההתקשרויות ביצע הזכיין 'מבט לנגב' עם עסקים מהדרום, ואנו צופים להישגים טובים עוד יותר בקריית התקשוב הדיגיטלית. במסגרת הכנס יוכלו העסקים להכיר את הזכיין, את הצרכים שלו, להבין את תהליכי הרכש ולוחות הזמנים, ובאמצעות 'מעוף' והרשות לפיתוח הנגב יוכלו להתמודד ולהשתלב בפרויקט".

לדברי מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב, משה מור יוסף, "יצירת מקורות תעסוקה איכותיים בנגב הוא יעד של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב כחלק מהפעילות שלנו לצמצום פערים בין המרכז לפריפריה. המעבר של קריית התקשוב לנגב הינו פרויקט בעל חשיבות לאומית, ואנו מברכים על שיתוף הפעולה בין הגופים שחברו לקיום כנס זה".

מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, רן קיויתי, ציין כי "השגרה העסקית של בעלי עסקים מקומיים בדרום אינה פשוטה ושגרתם של העסקים הקטנים במרחב מורכבת פי כמה. עסקים קטנים ובינוניים הם מנוע הצמיחה של המשק הישראלי, ולכן חיזוקם באמצעות סיוע ביצירת חיבורים עסקיים הוא אינטרס לאומי. אני מברך על שיתוף הפעולה החשוב שיעגן ויחשל את הכלכלה המקומית בדרום הארץ".