דיוויד מיראז' ואיציק דנינו. צילום: דוברות עיריית אופקים

השבוע נפגש ראש עיריית אופקים איציק דנינו, עם נשיא הקרן לפיתוח הנגב והפינלטרופ הידוע דיוויד מיראז' ושמע ממנו על היעדים החדשים שהציב לעצמו ולעבודת קרן מיראז' בשנים הקרובות.

עד לאחרונה היעדים המרכזיים של הקרן היו להגדיל את אוכלוסיית הנגב ולעצור את ההגירה למרכז הארץ וצפונה. בפגישה השבוע מיראז' כי הציב שני יעדים מרכזיים חדשים. הראשון, הקמת מרכזי תעסוקה בערים בנגב, במטרה לצמצם את תנועת היוצאים לעבודה במרכז הארץ. השני הוא פיתוח המרכזים העירוניים והפיכתם שוב ללב הסואן של העיר.

לשם כך תקום בקרוב ועדת היגוי שתכלול בתוכה נציגי אוניברסיטאות, אנשי עסקים, תושבים ועובדי עירייה, שיחד יחליטו על כיווני עבודה בשני יעדים אלו.

"המחויבות שלי לישראל בכלל ולנגב בפרט נשארה אותה מחויבות", אמר מיראז', "וכך גם התקציבים שאני משקיע בקרן. היה חשוב לי להיפגש פנים מול פנים עם ראש העירייה כי אני מכיר את החזון שלו ואת התפישה העסקית שלו שמתאימה ליעדים שהצבתי לעצמנו. אני בטוח שנוכל לעשות דברים גדולים יחד".

דנינו שיבח את המחויבות של מיראז' והקרן לנגב ואמר: "אחרי למעלה מעשר שנות עשייה זה לא מובן מאליו שאיש כמו דיוויד ממשיך להיות מחויב לאזור ולעשייה ואני מעריך את זה מאוד. השינוי שקרן מיראז' עשתה לאזור הנגב הוא גדול והחידוש של היעדים בהחלט מחויב מציאות ונותן מענה לצרכים קיימים".

קרן מיראז' ישראל הינה קרן פילנתרופית לפיתוח הנגב, הרואה בנגב את ארץ ההזדמנויות הבלתי מוגבלות של מדינת ישראל. הקרן פועלת במספר מישורים מקבילים, ומטרתה ליצור שיח ציבורי חיובי סביב הנגב ולהפוך אותו לאזור מוביל ואידאלי למגורים, לעסקים, ליזמות, ליצירה ולחדשנות.

הקרן עובדת בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות בנגב ועם המנגנונים המבצעים, תוך יצירת שיתוף פעולה ביניהם, כמו גם עם משרדי הממשלה הרלוונטיים, בכדי להעניק מענה מקיף לאתגרים הטמונים בקידום האזור ובכדי לעודד תושבים צעירים להעתיק את חייהם לנגב.