הסבה מקצועית לאלפי עובדים במקצועות שוחקים. אילוסטרציה: freepik

מיזם חדש בשם "רשת ביטחון" יאפשר למאות עובדים במעל 200 רשויות מקומיות לרכוש מקצוע חדש באזור מגוריהם. המיזם מיועד לעובדים בגילאי 50 ומעלה העובדים במקצועות שוחקים, על מנת להעניק להם ביטחון תעסוקתי בגיל מבוגר.

מרכז השלטון המקומי, קרן מעגלים וההסתדרות יפעילו את הפרויקט על פי ביקוש,  ויעניקו הכשרות במגוון מקצועות: קורסים טכנולוגיים, קורסים בתחום הקולינרי, תחום הרכב, תעשייה, אדמיניסטרציה ועוד. בתוכנית צפויים להשתתף אלפי בעלי תפקידים, החל מסייעות גני ילדים, נהגי אוטובוס, עובדי ניקיון, טבחים, עובדי בתי מלאכה ומפעלים ומקצועות רבים אחרים הדורשים מאמץ פיזי.

בחודשים הקרובים ייפתחו קורסים בבאר שבע ובעתיד גם בדימונה וירוחם, אופקים ונתיבות. בכל רשות מקומית ימונה נציג מלווה שירכז את הפרויקט, יאתר תחומי עיסוק נדרשים באזור ויכשיר את כיתות הלימוד. זכאים לקורסים עובדים בגילאי 50 ומעלה העובדים במקצועות שוחקים, על פי הקריטריונים שנקבעו על ידי המדינה.

"שחיקה היא בעיה שפוגעת לא רק בעובד", אומרת יפה ויגודסקי מנכ"לית 'קרן מעגלים', "אלא גם במעסיק ובמשק כולו. החשיבות של השקעת משאבים לטיפול בבעיית השחיקה היא אדירה. אנחנו מברכים על שיתוף הפעולה עם מרכז השלטון המקומי, שיוביל לחשיפה נרחבת לעובדים רלוונטיים שיזכו לביטחון תעסוקתי על חשבון המדינה".

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומ, הוסיף: "הפרויקט יאפשר לעובדי הרשויות המקומיות הזדמנות שנייה בתחום התעסוקה, וייתן להם את הכלים הנדרשים להצליח בהמשך. בזכות שיתוף הפעולה עם 'קרן מעגלים' והאגף לצמצום אבטלה בהסתדרות יוכלו הרשויות המקומיות לתת מענה אמיתי וביטחון תעסוקתי לתושביהן לאורך כל הדרך".