השוק העירוני. ההליכים המשפטיים מתארכים. צילום: הרצל יוסף

הוארכה תקופת החכירה של בעלי נכסים בשוק העירוני פעם נוספת. בתוך כך, החל מבצע ניקיון בשוק כחלק מהפיכתו לידידותי.

ללמעלה מ-50 בעלי חנויות בשוק העירוני בבאר שבע ניתנה ארכה נוספת של שנה לתקופת חכירה, זאת עד שיסתיים ההליך המשפטי בעניינם. למעשה, תקופת החכירה של 49 שנים הסתיימה לפני שנה, אז מועצת העירייה אישרה ארכה של שנה, אולם היות וההליך המשפטי לא הסתיים ולחלק מבעלי החניות פקעה תקופת החכירה, עתה אישרה המועצה ארכה של שנה נוספת.

היועץ המשפטי של חברת 'יעדים' עו"ד אודי אדיב, בחברה שאחראית על פעילות השוק העירוני, הסביר בישיבת ההנהלה את הסטטוס הקיים של בעלי הנכסים. לדבריו, מבחינה קניינית השוק העירוני הוא שטח של העירייה כאשר ישנם כ-400 חנויות שהן בחכירה.

"אנחנו מטפלים בנושא של הארכת תקופת החכירה כפי שמקובל בנכסים דומים בארץ", אמר עו"ד אדיב בישיבה, והוסיף: "מבלי להיכנס לפרטים פתרנו את רוב רובן של הבעיות, אבל נותרו בעיות שמתייחסות לסדר גודל של 50-60 נכסים, ובנושא הזה אנחנו מצויים בהליך משפטי שהעירייה נקטה לבית המשפט כדי לפרש איזשהו נוסח של תקנה שנמצאת בתקנות המכרזים כדי לאפשר את חידוש תקופת החכירה".

הדיון הבא בבית המשפט נקבע לחודש יוני השנה. יש לציין, כי עד שלא יסתיים ההליך המשפטי ויוסדר נושא החכירה עם בעלי החנויות, העירייה וחברת 'יעדים' לא יוכלו להתחיל בפרויקט לשדרוג ופיתוח השוק העירוני, שלטובתו גויסו כ-50 מיליון שקלים.

העירייה, ביחד עם חברת 'יעדים' ונציגי הסוחרים בשוק, שוקדים על פיתוח השוק והפיכתו למרכז קניות הגדול והאטרקטיבי בארץ שיכלול גם פעילויות תרבות ובילוי בשעות הפנאי.

בתוך כך,נציגות הסוחרים בירכה על ההחלטה של חברת 'יעדים' והעירייה, שהחלו בפיילוט רחב היקף לתכנית לשיפור הניקיון במתחם השוק העירוני, שכולל איסוף והפרדה של פסולת, מכונות טאטוא שיפעלו במשך כל שעות היום בכל המעברים, כולל בשטחי החנייה, כחלק משיפור החזות של השוק והפיכתו לידידותי.