עובדי המפעל ממשיכים במאבק. צילום: יקיר אוקנין, הסתדרות מרחב הנגב

מחריף המאבק בין עובדי מפעל 'חרסה' בבאר-שבע להנהלת החברה, הבוקר (רביעי) הגישו העובדים בקשה לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע, למינוי מפרק זמני לחברה, באמצעות באי כוחה ההסתדרות עורכי הדין גלילה ואלון הורנשטיין, ובשיתוף עם נציגי ההסתדרות במרחב הנגב וועד העובדים.

בבקשה מבקשים כ-130 העובדים לאשר למפרק הזמני לתפוס את רכוש החברה ונכסיה, ספריה ומסמכיה, ובכללם את ספרי הנהלת החשבונות המצויים במשרדיה או בכל מקום אחר.

כמו כן מבקשים העובדים מבית המשפט המחוזי, להורות לחברה או לחברת האם להשיב לחצר מפעל החברה את כל הציוד, מלאים ומוצרים אשר הוצאו ממפעל החברה, ובכלל זה את תבניות האם, המשמשות לייצור, אשר הועברו לטענת העובדים לטורקיה. הדיון בבית המשפט צפוי להתקיים ביום ראשון בשבוע הבא.

במקביל, עובדי החברה ממשיכים בהפגנות מול המפעל בבאר-שבע ובמשרדי החברה באשדוד, ולא מתכוונים להרפות עד אשר יימצא פתרון שמשמעותו קבלת כל הזכויות המגיעות לעובדים.

מזכיר האיגוד המקצועי בהסתדרות מרחב הנגב, יקיר אוקנין, שמלווה את העובדים בשטח, מסר לאתר 'מיינט באר-שבע' בנוגע לפנייה לבית המשפט: "אנו חוששים מההתנהלות הלא שקופה, הדורסנית והבריונית של ההנהלה, ולכן פנינו לבית המשפט בדרישה שימנה גורם חיצוני".

יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, אומר: "נמשיך במאבק ולא נרפה עד שההנהלה תבין שאי אפשר לזרוק כך את העובדים. נדרוש פיצויים מוגדלים והסדרים מיוחדים לעובדים מוחלשים". ההסתדרות ביקשה מבית המשפט למנות מפרק זמני למפעל 'חרסה'.

מקבוצת 'חמת', בעלי המפעל, נמסר: "חשוב לחדד שכבר בדיווח הראשוני לבורסה עידכנו שבקופות הפיצויים של העובדים יש את כל מה שמגיע להם. כמו כן עידכנו גם את העובדים שהם יקבלו את כל המגיע להם על פי החוק וההסכמים הקיבוציים.
קבוצת 'חמת' הינה חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב בשקיפות מלאה ובהתאם לחוקים ותקנות".

"אנו דואגים לעובדים וכואבים את כאבם, אף נעזור להם במציאת מקומות עבודה. כמו כן ישנם עובדים שקיבלו כבר הצעות עבודה חלופיות בקבוצה ומפחדים לבוא עקב איומי ההסתדרות עליהם".