צילום המחשה: shutterstock

קרן דן דוד, בשיתוף המרכז לטיפוח יזמות ירושלים ואשכול רשויות נגב מערבי, יוצאים בימים אלה לדרך עם תחרות "צעדים ראשונים" ליזמים בעלי רעיון עסקי יצירתי, המתכננים להקים את העסק שלהם באזור הנגב המערבי. במסגרת התחרות מוזמנים יזמים חדשים או בעלי עסקים להגיש את מועמדותם תוך הקפדה, כלשון המארגנים, על כך "שיהיה זה עסק בעל סיכוי גבוה לרווחיות, בעל פוטנציאל ליצירת מקומות עבודה ויהיה מיזם בעל ערך חברתי".

הזוכים בתחרות יזכו בהלוואה ללא ריבית וללא ערבים בגובה של עד כ־250 אלף שקל למטרת הקמת המיזם. לתחרות חברו גופים נוספים המסייעים לעסקים בדרום, בהם מכללת ספיר, עיריית אופקים, עיריית נתיבות, עיריית רהט, מועצת לקיה והמועצות האזוריות אשכול, מרחבים ושדות נגב.

"המסר לזוכים בתחרות", ציין אריאל דוד, בנו של הפילנתרופ המנוח דן דוד ז"ל,  "הוא שהעבודה הקשה שלהם לא רק תקבע את הצלחה שלהם, אלא תשפיע גם על הסיכוי של סבב היזמים הבא, שתלויים בהחזר ההלוואות להמשך הפרויקט".

מנהל הייעוץ העסקי במט"י ירושלים, יניב בן יוסף, אמר כי מטרת התחרות היא לקדם יצירתיות ומקוריות בעסקים על ידי תמיכה ביזמים המתכננים להקים את העסק שלהם במרחב אשכול נגב מערבי. "אנחנו מבינים את החשיבות של סיוע ליזמים בכלל ובאזור עוטף עזה בפרט".

מנהל הפיתוח העסקי באשכול נגב מערבי, יובל סתיו, ציין כי "אשכול רשויות נגב מערבי מקדם את הפיתוח הכלכלי במרחב מתוך ראייה אזורית היוצרת ערך מוסף. העסקים הקטנים והיזמים היוצרים ומקדמים אותם הם עמוד השדרה של הכלכלה במרחב. התחרות מהווה הזדמנות ליזמים לקבל תמיכה עוטפת לפעילות שלהם".