שלושה מפעלים חדשים יוקמו באזור התעשייה בדימונה בשנים הקרובות. בימים אלה אישר מינהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה את הקמתם של המפעלים, שיוקמו בשטח כולל של כ־14 דונם בתקציב ממשלתי של כשלושה וחצי מיליון שקלים. המפעלים החדשים צפויים לייצר 66 מקומות עבודה חדשים.

בני ביטון ואלי כהן. שלושה מפעלים ועשרות מקומות עבודה חדשים. צילום: דוברות משרד הכלכלה

מדובר במפעל של חברת 'אגם תבור תעשיות' שייצר חומרי גימור לבנייה מאלומיניום, נגרות ומסגרות, שבהקמתו תשקיע החברה כ־20 וחצי מיליון שקל ומשרד הכלכלה יתקצב את ההקמה בכשניים וחצי מיליון שקל. המפעל החדש יעסיק כ־60 עובדים חדשים.

מפעל נוסף הוא 'לגעת בעץ' לייצור חזיתות למטבחים וארונות הזזה, שיוקם בהשקעה של כמיליון וחצי שקלים, כאשר משרד הכלכלה יתקצבו בכ־320 אלף שקל. כמו כן אושרה הקמתו של מפעל 'מרכז השיש' לייצור מטבחים המשולבים בשיש. ההשקעה בהקמת המפעל נאמדת בכ־2.8 מיליון שקלים. משרד הכלכלה יתקצב את ההקמה בכ־558 אלף שקל.

בתוך כך אושרה גם הקמתם של שלושה מפעלים נוספים בנגב. באזור התעשייה נ.ע.מ בצומת בית הגדי ליד נתיבות תקים חברת VRT בהשקעה של כ־151 מליון שקל מפעל לייצור שנאים שיעסיק כ־220 עובדים חדשים. באזור התעשייה בערד תקים חברת 'קשת נתיבים' מפעל לייצור כיסויים למשאיות ונגררים ורשתות צל בהשקעה של מיליון וחצי שקלים. באזור התעשייה בירוחם תקים חברת 'שי דהן' בהשקעה של כ־1.3 מיליון שקלים מפעל לייצור מוצרים דקורטיביים מאלומיניום, גדרות ושערים מעוצבים.

ממשרד הכלכלה נמסר כי כדי לעודד את שיווקי הקרקע באזורים בהם ישנם ביקושים נמוכים, יסבסד מינהל אזורי תעשייה במשרד את עלויות הפיתוח בשיעור של 90 אחוז באזורי התעשייה בערד, דימונה, ירוחם, מצפה רמון, אבו קרינאת ושמעה־מיתרים.

מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי, ציין: "הפעילות של מינהל אזורי פיתוח והרשות להשקעות מלווה את היזמים לאורך הדרך".