מה יחזיק מעמד גם עוד כמה שנים ומה הפך כבר עכשיו ללא רלוונטי? האם הקיץ הזה המטבחים שלנו ילבשו לבן? איזה סוגי תאורה, מתכות ועצים ישתלבו הכי טוב בעיצוב הביתי ולמה זוהי תקופה מצוינת לשילוב צמחייה ברחבי הבית? מומחי העיצוב של מתחם דיזיין פלוס בבאר שבע עם כמה "עשה ואל תעשה" לקיץ 2018:

מטבח לבן - אאוט. צילום Aaron Huber, Unsplash

אאוט - מטבחים לבנים
הקיץ הזה לא נלבש לבן. זוכרים את התקופה שבה אנשים בחרו במשטחים לבנים ובוהקים ומטבחים שהייתם מסתנוורים רק מלהסתכל עליהם? אז נראה שהתקופה הזו עומדת להסתיים. צבעים זה שם המשחק – גוונו בפלטת צבעים מגוונת ברחבי המטבח והשיש ואם המטבח כבר לבן לגמרי, שלבו לו איזה צבע בוהק שיעניק לו טוויסט מעניין.  

אין - עץ טבעי
רוצים עצה? תוסיפו עץ. אין על הפשטות והחום של עץ טבעי בגוונים בהירים שמעניק לבית איכות אורגנית יפה. רצפות עץ בהירות מאירות את השטח, קורות תקרה טבעיות מוסיפות מראה כפרי עשיר ורמזים של עץ מוסיפים חום למרחבים לבנים. אפשר גם להוסיף שכבות עיצוב של צבעים כהים יותר לעץ הבהיר כדי לעדכן את המראה ולהוסיף עומק.

עץ טבעי. אין עליו. קולקציית מטבחי ZIV. צילום: סטודיו פוזות

אאוט - תאורה חשופה
אמרו שלום לנורות החשופות או החשופות כמעט ולתאורה הבוהקת שגורמת לך להרגיש כאילו אתה באמצע חקירת שב"כ. הגיע הזמן לעבור לתאורה עליונה שתרים את העיצוב שלנו עם אהילים כהים יותר וגוונים פחות עזים של אור. תאמינו לנו לא רק הבית ייראה טוב יותר בתאורה חשופה ובוהקת פחות, אלא גם אתם.

אין - מרחבים ירוקים
אבא שלכם גנן? גם אם לא, אתם בטוח מכירים את השמחה שצמחים יכולים להביא לבית. צמחים ופרחים מוסיפים משב רוח וצבע רענן של אוויר שקשה ליצור בכל דרך אחרת. גינון הוא לא רק עבור אנשים עם חצרות אחוריות. אתם יכולים לגדל פיקוס בסלון שלכם, ליצור מרכז קבוע של ירוק בחלל הבית, להוסיף כמה צמחים מטפסים במטבח, לגדל עשבי תיבול על אדן החלון או למלא את המרפסת שלכם עם עציצים וליצור גינה קטנה.

ירוק בבית. קולקציית מערכות ישיבה בביתילי. צילום: יורם אשהיים

אאוט - מדפים פתוחים
כאן זאת שוט שאלה של מינון. מדפים עמוסים ברחבי הבית, עם מגוון פריטים שכבר לא עושים רושם של ממש, השתלטו יתר על המידה על העיצוב הביתי. חשוב להימנע מהגזמה ומהעמסת יתר על הבית במדפים פתוחים זה על גבי זה. יחד עם זאת מדף פתוח אחד או שנים ברחבי הבית יכולים להיות מדהימים וקלאסיים אם מונעים העמסת יתר של אביזרים עליהם.

אין - ערבוב סוגי מתכות
יש שנמנעים משעטנז של בדים, אבל אף אחד לא אמר שאסור לעשות את זה עם מתכות. ערבוב של סוגי מתכות שונים בחלל הבית מונע מהעיצוב להרגיש חד ממדי. ערבוב רמות של ברק, או גווני מתכת חמים וקרירים מוסיפים מרקם וממד לחלל. זהו מראה שכאשר נעשה נכון, שומר על העניינים טריים ומודרניים. מי ידע שפליז וכרום מוברש יכולים לחיות ביחד?

שילובי מתכת. מתוך קולקציית TEKA. צילום: ג'ו לידס

אאוט - עגלות הגשה
רק בשנה שעברה הם היו הדבר החם ומאז הם יצאו מהאופנה וחזרו אליה פעם אחר פעם. עכשיו נדמה שהם אאוט באופן סופי. הבעיה בעגלת בר היא שאנחנו לא משתמשים בהן כראוי. עגלות בר הן בדיוק כך - לברים. אי אפשר לעצב אותם ולהפוך אותם לכל דבר אחר. אבל לא צריך להיפטר מהן - תחשבו לגלגל את עגלת ההגשה שלך החוצה לפיקניק הבא שלכם. זה כל כך כיף!

אין - חדש וישן
ישן מפני חדש תוציאו? לא אם אפשר לשלב אותם ביחד. התחייה של פריטי הווינטג' כבר מזמן פה כדי להישאר, אבל לא פחות עוצמתי הוא השילוב של חדש וישן זה עם זה. פריטי ענתיקה מצוותים יחד עם אביזרים מודרניים יוצרים מראה שמרגיש מצד אחד עכשווי ומצד שני מחזיק מעמד לטווח ארוך.

עירוב של ישן וחדש. מתוך קולקציית בית המעצבים. צילום: יח"צ.

מתחם העיצוב דיזיין פלוס בבאר שבע מחלק לקונים עשרות שוברים לנופש בבתי מלון ולטיפולי ספא מפנקים במסגרת מבצע שיתקיים עד סוף יולי (31.07.2018).
לקוחות שירכשו מוצרים בעלות של בין 5,000 ש"ח ל- 19,999 ש"ח יזכו בשובר לטיפול ספא זוגי במתנה. רכישה בסכום של 20,000 ש"ח ומעלה, תזכה את הקונים בשובר לנופש זוגי, על בסיס לינה וארוחת בוקר במתנה.