מועצת הרשות לפיתוח הנגב. עלייה בתקציבים. צילום: עוזי אברהם

הרשות לפיתוח הנגב תשקיע בשנה הקרובה כ־77 מיליון שקל בפרויקטים לצמצום פערים בנגב. כך אישרה מועצת הרשות שהתכנסה ביום שלישי באולם המליאה בעיריית באר שבע.

במהלך הכינוס אושר הדו"ח הכספי של הרשות לשנת 2017 בו הוצגה עלייה בתקציבים שהשקיעו המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב לקידום פרויקטים ברחבי הנגב.

כמו כן הוצגה פעילות הרשות בשנה החולפת, בה ניכר גידול תקציבי נרחב בכלל מחלקות הרשות, בהם תקציבים שהושקעו בתחומי החינוך, התיירות והתרבות, הכלכלה ולראשונה גם בתחום הרווחה. מועצת הרשות אישרה את תוכנית העבודה לשנת 2019 ואת התקציב לשנה הקרובה בהיקף של כ־77 מיליון שקל.

"אנחנו ניצבים בפני אתגרים רבים בנגב", אמר ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', המכהן כיו"ר מועצת הרשות לפיתוח הנגב, "בתחום הבריאות, התחבורה, התעשייה, התעסוקה והתרבות. אם אנחנו רוצים להביא עוד תושבים לנגב ולהשאיר כאן את בני המקום, עלינו מוטלת האחריות להמשיך ולחזק את הנגב. נוכל לעשות זאת אך ורק אם המדינה תשתף איתנו פעולה ותחזק יחד איתנו את הנגב".

ראש עיריית דימונה, בני ביטון, המשמש כיו"ר מינהלת הרשות לפיתוח הנגב, קרא במהלך הכינוס לכל ראשי הרשויות לפעול יחד להקמת שדה התעופה האזרחי בנבטים. ביטון גם קרא לחזק את המגזר הבדואי. "הרשות", ציין ביטון, "אמנם משקיעה רבות בתיירות הבדואית ובקידום מצויינות בחינוך במגזר, אבל עלינו להשקיע עוד. אני ממליץ לחבריי, ראשי הרשויות, לפעול במשותף ולאגם משאבים לצורך קיום פעילויות משותפות".

מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב, משה מור יוסף, ציין כי "פרויקט הדגל של הרשות לשנת 2019, שתחילתו בימים אלה ממש הוא 'נגב־קוד', פרויקט לפיתוח והעצמת החינוך הטכנולוגי בנגב. נמשיך לפעול בשנה הקרובה לצמצום הפערים בחינוך, ברווחה, בכלכלה, בתיירות ובתרבות".

בכינוס, שהיה הראשון לאחר הבחירות המקומיות, השתתפו מלבד ראשי הרשויות בנגב גם סגן שר הפנים ופיתוח הנגב והגליל, ח"כ משולם נהרי, ומנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל.