להקת אנערף. צילום: טל אלקלעי

להקת "אנערף" (ANNA RF) אולי לא מוכרת בכל בית בישראל, אבל מתברר שההרכב שמנגן אלקטרו־טכנו־רגאיי משולב בצלילים אותנטיים המופקים מכלי נגינה ייחודיים, מופיע ברחבי העולם.

"אומרים שהמוזיקה היא שפתה של האהבה", אומר השבוע גיטריסט הלהקה, אופיר ג'יי רוק (32), תושב היישוב שחרות שליד אילת.

"מוזיקה יכולה להביע רגשות שונים ומצליחה להכיל לעיתים קרובות את מה שקשה לומר", הוא ממשיך, "אני חושב שדווקא מהמקום הזה בחרנו את השם 'אנערף'. בערבית הפירוש הוא 'אני יודע', בעברית הפירוש הוא 'אני לא יודע' ואת השם אנחנו כותבים באנגלית ANNA RF. בסופו של דבר אנחנו עושים מוזיקה ישראלית שנשענת על מוזיקה ערבית ואלמנטים של מוזיקה באנגלית".

חוץ מרוק חברים בלהקה רועי סמילה (39), המנגן בכלי מיתר אותנטיים כמו קמנצ'ה וסאז, ואור רווה (39) המנגן בגיטרה בס ואחראי לסימפולים של כלי הנגינה המוסיפים לצליל של הלהקה את המימד המודרני.

חלק מהקליפים של הלהקה צולמו במסע שעשו חברי הלהקה בהודו. השירים המיוחדים המלווים בקליפים ערוכים היטב הפכו לתופעה ויראלית והתפשטו ברשת, ועד מהרה הלהקה צברה קהל מעריצים גם בטורקיה, גרמניה, שוויץ ופינלנד, שמחכים בציפייה ליצירות שהשלושה מנפיקים.

"היה מאוד מרגש לשמוע מחברים שלנו שמטיילים בעולם, שכאשר הם הגיעו לחלק מהמקומות וסיפרו שהם ישראלים, הם נשאלו אם הם מכירים את להקת 'אנערף'", מספר רוק בהתרגשות.

בשלוש השנים האחרונות השלושה מופיעים בארץ ובעולם. "אנחנו לוקחים איתנו מזוודה וכלי נגינה, פוגשים אנשים מיוחדים ומופיעים", מספר רוק. "עם הזמן צברנו חברים שהם מוזיקאים בעצמם, ומה שיפה היום הוא שבלא מעט מקומות חברים שלנו מגיעים להופיע איתנו לשיר או שניים במהלך ההופעה".

כשבאמתחתם יותר מ־60 מיליון צפיות ביוטיוב, משיקה הלהקה את האלבום הרביעי שלה. כדי לחגוג את צאתו של האלבום החדש, יוצאים השלושה לסיבוב הופעות בארץ ובעולם.

"אנחנו כמובן מגיעים עם אנרגיות חדשות ובנוסף לשירים מהאלבום החדש נבצע גם שירים מהאלבומים הקודמים שהקהל אוהב. המוזיקה שלנו מתחברת מאוד לשורשים שלנו, וזו גם הסיבה שבגללה אנחנו מקפידים להופיע בדרום בכל סיבוב הופעות חדש. כולנו יודעים היכן המסע הזה מתחיל, אבל אף אחד לא יודע כיצד הוא יסתיים", אומר רוק בציפייה.

מתי? יום חמישי 04.04, בשעה 20:30.
איפה? מועדון הברקה, באר־שבע.
מכירת כרטיסים מראש.