די.ג'יי יוסי קוסמנו. חיבור למוזיקה מילדות. צילום: עדן זמר

מי אני: די.ג'יי יוסי קוסמנו (26) מבאר שבע, נחשב לשם ותיק בסצנת חיי הלילה ומנגן כ־12 שנים במועדונים השונים. "החיבור שלי למוזיקה התחיל מילדות. לא היה יום שלא הייתי שומע בו מוזיקה. להבדיל, לשמוע מוזיקה מבחינתי היה כמו להתפלל בבוקר".

בגיל 14 הבין קוסמנו שהמוזיקה היא חלק מהותי מחייו והחליט להפוך את התחביב למשהו מקצועי יותר. "אמא שלי היתה מאוד בעד העניין ויחד קנינו ציוד מחנות 'בת־קול' המיתולוגית". לאחר שרכש את הציוד, למד קוסמנו באופן עצמאי במשך כחצי שנה לעבוד עם פלטת הדי.ג'יי, ואת הבמה הראשונה שלו קיבל במועדון ה'קאליפסו', ה'צ'יקה', ה'אינטרפול' ו'הזיגי'. בהמשך החל לנגן גם ב'פורום', שם קיבל את ההזדמנות הראשונה מליאור ושרון אקרמן.

איפה תמצאו אותי מתקלט: "כיום אני מנגן עדיין בעיקר במועדון ה'פורום' ובמקביל בפאב 'רכבת צפון', ולעיתים במקומות מזדמנים נוספים. במקביל למועדונים והפאבים, אני גם עובד בחברת 'אקרמן מיוזיק' עם ליאור ושרון, ומנגן באירועים".

משקה אלכוהולי מועדף: "וויסקי גולד לייבל נקי עם קוביית קרח אחת. הוויסקי איכותי מאוד. אומנם המחיר גבוה, אבל האיכות שלו משתלמת".

דברים שאני אוהב לנגן: "אומנים כמו טיאסטו, ארמין ואן ביורן ו־calvin harris. מבחינת יציאות מוזיקליות, אני מאוד אוהב יצירות היפ־הופ נוסטלגיות כיציאות מוזיקליות. זה מגרה את האוזן של הקהל, ובדרך כלל מדובר גם בשירים שכולם מכירים, ככה שזה עושה את העבודה".

קטע שלעולם לא אשכח ממסיבה: "לפני כמה שנים ניגנתי ב'פורום' ביחד עם די.ג'יי מור אברהמי. בשיא המסיבה זרקו לעברי בקבוק מים שעשה לי קצר במחשב. לשמחתם של הבליינים, השירים לא פסקו, אבל אני חזרתי הביתה על סף דמעות".