טל רוסו ב'בר גיורא'. צילום: דניאל כהן

האלוף במילואים, טל רוסו, הגיע אמש (רביעי) ל'בר גיורא' בשכונה ד', לשוחח עם בליינים במסגרת פרוייקט 'ח"כ על הבר' שמפעיל המקום, וזאת כמובן, לקראת מערכת הבחירות הקרובות בהן הוא מוצב במקום השני במסגרת מפלגת 'העבודה'.

"אני חדש בעולם הפוליטי", פתח רוסו את דבריו. "לקראת סוף תקופת הצינון שלי התעניינו בי בכל המפלגות. ממפלגות הימין ועד הצד השמאלי של המפה". רוסו סיפר גם על ההתלבטות אם להצטרף לעולם הפוליטי, "הראש אמר לא, אבל הלב אמר ללכת לפוליטיקה".

ניכר שרוסו עדיין מתרגש מהמעמד החדש כפוליטיקאי ומחיאות הכפיים שנשמעו מהקהל עדיין נשמעות לו מוזר. "אני רואה פוליטיקאים מנוסים שיודעים מתי לעצור למחיאות כפיים" הוא צוחק, "אני עדיין לא שם".

רוסו על הבר. עדיין לא רגיל למחיאות הכפיים. צילום: דניאל כהן

"כמה שנים טובות ביליתי בערך קילומטר מפה כאלוף הפיקוד ואני מרגיש בבית", התייחס רוסו לימים הקשים אותם חווים תושבי הדרום, "בעיניי הוויתור על עזה והעוטף הוא נוראי. פשוט אין מדיניות". מה לגבי תפקיד חלומותיו? רוסו אמר שברצונו להיות שר החקלאות, "זה עמוד התווך של הציונית והיום הם פושטי רגל".

בסוף דבריו, התייחס רוסו גם לראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ'. "בבאר שבע ישנן עדיין שכונות מוזנחות. כמה שרוביק עושה, זה עדיין לא מספיק. אחד הדברים המרכזיים הוא להחזיר את הפריפריה למרכז".