דמיינו לרגע עשרות צלמי פפראצי מכוונים את העדשה אליכם, ברקע מתנגנת מוזיקה נעימה ואתם פוסעים בנחת על השטיח האדום. אם הסיטואציה הזו נשמעת לכם הזויה, אז כדאי שתחשבו שוב.

במוצאי שבת יתקיים בעיר העתיקה 'נשף האופנה המוגזם של דני רועי־שפירא' המקום שנותן לכם להרגיש כוכבים, בזמן שאתם לבושים בצורה הכי מוגזמת שיכולה להיות. "זו הפעם השלישית בה אנחנו מקיימים את הנשף. שתי ההפקות הקודמות היו מוצלחות מאוד והן זכו לבאז מאוד גדול סביבן", מספר דני רועי־שפירא, האיש שעומד מאחורי הנשף הייחודי.

קארין רועי-שפירא. יהיה שטיח אדום. צילומים ועריכה: גיל נמט, קקטוס. גרפיקה: רוית נמט

רועי־שפירא (35) מתגורר בעיר העתיקה יחד עם אשתו קארין ובתם. הוא מתפרנס מעולם המשחק ומשחק בתיאטרון באר־שבע, אך גם מופיע בתיאטראות מקומיים נוספים. על אף אהבתו הגדולה לבמה, יש לו אהבה גדולה יותר והיא בירת הנגב. "אני חי את העיר בכל רמ"ח איבריי", מעיד על עצמו רועי־שפירא. "אפשר גם לקרוא לזה אהבת אמת. כמו באהבת אמת, אני אהבתי את העיר גם שהיא לא היתה בגדולתה, וגם עכשיו כשהיא בהתפתחות תמידית בשנים האחרונות".

יחד עם רועי, ה'נשף המוגזם' הוא בהפקת קבוצת 'עתיקה להכיר' המורכבת מתושבי השכונה שמקיימים פרויקטים באזור מגוריהם. הנשף גם זוכה למימון נרחב מטעם חברת 'ארץ עיר' המתמחה בהפקות מסוג זה, במטרה להביא את העיר העתיקה למרכז הבמה של היצירה. "מצד אחד, אני עד להתעוררות הגדולה שיש בבאר־שבע ובאזור העיר העתיקה, ומצד שני, שמתי לב שלא ממש עוסקים בנושא האופנה והמלבוש בעיר. משם הגיע הצורך להקים פסטיבל כזה".

ואל ברודקין. אירוע מיוחד. צילומים ועריכה: גיל נמט, קקטוס. גרפיקה: רוית נמט

לדבריו, אומנם כעת העיר העתיקה חווה רנסאנס ונמצאת בעיצומו של גל חיובי של שגשוג ופריחה, אך הוא מבין כי באותה מידה האזור האהוב שלו גם יכול להפסיק לפרוח. "ותיקי העיר בוודאי זוכרים שהעיר העתיקה הייתה בעבר לב העשייה. בבקרים היו עובדים כאן ובערב מגיעים לבלות פה. אני חושב שיש כאן הרבה יוזמות מבורכות של עיריית באר־שבע ומפיקים ויזמים אחרים, אבל מצד שני, אי אפשר להחליף את הטאצ' של תושבי השכונה שעושים למען הסביבה שלהם".

מה צפוי להיות באירוע?

"מה שכל כך מיוחד באירוע הזה הוא שבסופו של דבר אין לנו תוכן מוגדר מראש. כלומר, יש דברים בסיסיים כמו די.ג'יי אדם מאדוס שמנגן בנשף והוא שם דבר בסצנה המחתרתית בעיר. כמובן שגם השטיח האדום והצלמים הם חלק מההפקה. יש משפט ידוע שאומר שהתוכן הוא האויב. כלומר, ברגע שתקבע סדר לערב שלך, הקהל עלול לא להתחבר. לכן אני פועל בחשיבה שבה האנשים הם התוכן והם יקבעו לאן הדברים יילכו. נתתי סוג של גבולות לאירוע, אבל מי שיגיע הוא חלק מייצור הערב בעצמו. אני מקווה שהפסטיבל הנוכחי יהיה מוצלח כמו השניים הקודמים, ומאמין שנמשיך לקיים אותו גם בשנים הבאות. ניתן ואף רצוי להתלבש בצורה הכי מוגזמת שיש".

מוצאי שבת (31.8) החל מהשעה 20:00 , 'עשן
הזמן', אנילביץ' 17 באר־שבע. הכניסה חופשית.