מימין: אור קופל, שרה ווטה, ארז ג'רבי ובר מונסונגו. כוננות חגיגית בבר 'העתיקה'. צילום: הרצל יוסף

אורות נוצצים, מוזיקה, הרבה אלכוהול וספירה לאחור הם חלק מהמרכיבים החיוניים למסיבת סילבסטר מוצלחת. אין כמעט פאב, בר או מועדון בבירת הנגב שלא מתכונן לחגוג את השנה האזרחית החדשה ברוב פאר.

לרגל חגיגות הסילבסטר, קיבצנו את אור קופל, די.ג'יי ארז ג'רבי, היח"צנית שרה ווטה והברמנית בר מונסונגו, לשיחה צפופה על חיי הלילה בבאר שבע. לאן נושבת הרוח בסצנה המקומית? מה הקו המוזיקלי השולט במסיבות? איך משמרים את קהל הבליינים? ואיזה כוח יש לרשתות החברתיות כדי "להרים" מועדון ולהפוך אותו ל־in?

"אנחנו מתארגנים על הפקות מיוחדות באווירת הסילבסטר שיהיו מלוות במופעי אורות, קישוטים והמון אלכוהול משובח שהולך 'להישפך'", אומרים הארבעה וקוראים לבליינים להצביע ברגליים. "נדב זיסו ינגן במועדון ה'סמילנסקי' בליין המוכר של מוצאי שבת שיקבל ספיישל ביום שני. במקביל, ב'עתיקה' ינגן די.ג'יי דודו פחימה וייתן שואו כמו שרק הוא יודע".

יש לאן לצאת
אם כבר מדברים על חיי הלילה בעיר, אין כמעט בליין בבאר שבע שלא מכיר את היח"צנית שרה ווטה (25) שנחשבת לשם דבר בסצנה. אל תתנו לגילה הצעיר להטעות אתכם, כמה דקות בחברתה יגרמו לכם להבין שמדובר בפצצת אנרגיה רצינית.

"אני מאוד אוהבת לצאת לבלות בבאר שבע. יש כאן מבחר די גדול ורחב של מקומות בילוי בכל מיני סגנונות. בעיניים של בליינית, אני חושבת שהשנה האחרונה בעיקר עשתה מאוד טוב לבליינים", מסבירה ווטה.

כבעלים של מועדון, קופל רואה את הסצנה המקומית בעיניים אחרות. "מהזווית של שרה, סצנת חיי הלילה מאירה פנים לבליינים, ואני מסכים עם זה לגמרי, אבל בעיניים של בעלים של מועדון, זה סיפור לא פשוט".

"ההיצע הגדול של מקומות הבילוי בעיר שקיים בכל ימות השבוע, המגוון ולא פחות חשוב מכך - המרחק שכל הזמן מתקצר למרכז הארץ, גורמים לנו לעבוד הרבה יותר קשה בשביל לשמר את קהל הבליינים שלנו בצורה אדוקה. התוכן של הערב חשוב מאוד היום", טוען קופל, "אם אתה לא תיתן לבליין משהו מעניין, הוא פשוט לא יגיע אליך יותר".

שותים ונהנים. שנת 2018 רגע לפני סיום. צילום: הרצל יוסף

"אני מסכים עם אור", אומר ג'רבי. "אם פעם מסיבות היו נמשכות כשש־שבע שעות והיינו יוצאים מהמועדון בזריחה, היום מסיבה טובה נמשכת כחמש שעות בערך. אני זוכר תקופות שעוד לפני שהגעתי למועדון, הבליינים כבר חיכו בחוץ, והיינו מנגנים ממש עד הזריחה. אין לי ספק שהריגוש ממסיבה טובה קצת הלך לאיבוד לטעמי".

התיאוריה של מונסונגו לדברים היא קצת שונה. "כמי שרואה את הדברים משני צדי המתרס, אני חושבת שקהל הבליינים נחלק לקבוצות - יש כאלה שמתחברים יותר לסגנון של פאבים או ברים, יש קהל שאוהב מסיבות ויש קהל שאוהב לאכול במקומות אליהם הוא יוצא. המפתח לדעתי הוא שככל שמקומות בילוי יענו על יותר צרכים ליותר אוכלוסיות, ככה יותר אנשים יגיעו לבלות אצלם", מסבירה הברמנית הצעירה.

מבחינת ווטה, המפתח להבאת הבליינים נעוץ ברשתות החברתיות. "הכוח שיש היום לאינסטגרם, הפייסבוק ואפילו הוואטס־אפ זה משהו שלא היה קיים בעבר. אתה מעלה תמונה, מתייג מקום מסוים, ואנשים נחשפים אליו במהירות שמאוד קשה להסביר במילים, כמה הדברים האלו קורים מהר. מי שיודע לעבוד נכון עם הרשתות החברתיות ירוויח את הבליינים שלו בענק, זה משהו שמאוד חשוב לקראת מסיבה חד פעמית כמו מסיבת פתיחת השנה האזרחית".

תופעה חולפת?
בשנתיים האחרונות גם בירת הנגב עלתה על מפת הבילויים ושמה של סצנת הלילה בעיר הולך לפניה. אחד המהלכים המשמעותיים ביותר בסצנת הלילה, שבאופן סמלי מתרחש בתחילת השנה הקלנדרית, הוא המעבר של בר 'העתיקה' לידיים חדשות - הידיים של קבוצת 'אביב ולירז'. אור קופל (30) יחד עם אחיו הגדול אביב והשותף העסקי לירז ברנד עומדים בראש הפירמידה, וכפי שזה נראה, השלושה לא נחים לרגע.

. "מי שיודע לעבוד עם הרשתות החברתיות ירוויח את הבליינים שלו בענק". צילום: הרצל יוסף

קופל הצעיר חי את סצנת חיי הלילה מזה כ־14 שנה במסגרת מועדון 'סמילנסקי'. "התחלנו עם מועדון 'סמילנסקי 04' המיתולוגי, בהמשך במועדון 'סמילנסקי גארדן', וכעת במקביל ל'גארדן' אנו משקיעים גם בבר 'העתיקה' שנמצא לא רחוק", מספר קופל.

"המטרה שלנו ברכישת 'העתיקה' היתה לספק מקום בילוי נוסף לתושבי העיר. ברור לנו שלא כולם מתחברים לסגנון המסיבות שלנו בגארדן. בכל זאת, היה לנו חשוב לייצר אלטרנטיבת בילוי נוספת בעיר, כך שגם אם הבליינים פחות מתחברים למקום אחד, הם יוכלו למצוא את עצמם במקום אחר".

לקראת שנת 2019, ביקשנו מקופל וג'רבי לחזות את הסגנון המוזיקלי שיכבוש בשנה הקרובה את רחבות הריקודים במועדונים. "אין ספק ששנת 2018 סימלה את התייצבות המוזיקה הספרדית והטכנו תפס את המקום הזה", מנתח קופל.

"במסגרת הנסיעות שלי לחו"ל כדי.ג'יי, נחשפתי לסגנון הטכנו והבאתי אותו לדרום. השאיפה שלי גם השנה היא להמשיך ולהביא דברים חדשים לדרום, ולעשות הכל כדי למתג את באר שבע כעיר מובילה בסצנת חיי הלילה בארץ ובעולם", אומר קופל בתקווה.

"לדעתי, מסיבות הטכנו הן משהו שאומנם מאוד מצליח כרגע, אבל זאת תופעה חולפת", טוען די.ג'יי ארז ג'רבי (30) הוותיק שיהיה אחראי על התכנים המוזיקליים ב'העתיקה'. "אנשים במסיבות טכנו באים יותר כדי 'לראות ולהיראות' מאשר ליהנות מהמוזיקה". "אני חושב שלקראת סוף 2018, הטכנו תפס תאוצה מסוימת וכרגע הוא בסוג של ירידה ובמגמת התייצבות באמצע", מסכם קופל.

"בגלל שיש המון סגנונות מוזיקליים שמתנגנים כיום במועדונים, מאוד קשה לצפות מה יהיה בשנת 2019. לראיה, אנחנו בערב השנה החדשה ואין איזו מגמה ברורה לאן המוזיקה הולכת", מציין ג'רבי.

באנו לבלות
במקביל לחברים הוותיקים בסצנה, גם דם חדש נכנס אל מאחורי דלפק האלכוהול. "ביחס לכל השמות כאן, אני ה'טרייה' ביותר בסצנת חיי הלילה", מעידה על עצמה בר מונסונגו (24) מבאר שבע, סטודנטית שנה שנייה ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים במכללה הטכנולוגית בעיר.

"עד לפני כשנה הייתי בליינית שמגיעה באופן קבוע למסיבות ב'סמילנסקי'. עשיתי קורס ברמנים בשביל הכיף. התחלתי לעבוד ב'סמילנסקי' וב'עתיקה' ואפשר לומר שאני מאוד נהנית מחיי הלילה, בין אם זה כבליינית ובין אם זה כברמנית מן המניין".

לדברי מונסונגו, המתכון למסיבה טובה הוא קונספט מנצח וצוות עובדים שיודע להרים את האווירה. "יש דברים שאפשר לעשות במקסימום השקעה כמו להשקיע באווירה ובצוות העובדים והמסיבה תיחשב כמוצלחת מאוד ותהפוך להיות הדיבור הכי חם בעיר".

אם תשאלו את הברמנית הצעירה, הבליינים המקומיים יישארו בגבולות העיר בחגיגות הסילבסטר ולא ירחיקו למרכז הארץ. "אני חושבת שכיום, בניגוד לעבר, הרבה יותר פשוט להגיע למסיבות במרכז הארץ. הדרכים אכן התקצרו בגלל הכבישים והרכבות, אבל בגלל שמדובר באמצע שבוע, אני לא בטוחה שאנשים ינהרו למרכז הארץ לרגל מסיבת הסילבסטר".

ומה באשר לסגנון הלבוש שתראו על רחבת הריקודים? לדברי מונסונגו נראה הרבה גלאם והרבה נצנצים. "אני חושבת שזהו ערב מאוד זוהר וגלאמי. לכן מבחינת סגנון הלבוש, לדעתי בעיקר נשים יתלבשו בצורה חגיגית יותר ופריטי הלבוש יכללו הרבה נצנצים, פאייטים ודברים מבריקים. כמובן שגם מבחינת האלכוהול, אני מעריכה שיהיו יותר משקאות 'יוקרתיים' מבדרך כלל כמו יין אדום ולבן, וכמובן שגם השמפניות למיניהן יככבו בליל הסילבסטר".

"הרבה יותר מעוד ערב של בילוי". צילום: הרצל יוסף

שנה של עשייה
לכל הארבעה ברור היכן הם הולכים לבלות במסיבת הסילבסטר. "כמובן שכולנו נרתמים לעבודה כאן ב'העתיקה' וגם ב'סמילנסקי'", הם עונים פה אחד ומחכים בקוצר רוח לספירה לאחור בשעת חצות.

עבור כל החברים, שנת 2018 היתה שנה שניתן לסמן עליה וי גדול מבחינת העשייה. "אני מרגישה שמבחינה אישית, השנה שחלפה הייתה שנה מלאה ועמוסה. אני לומדת אדריכלות ועיצוב פנים והתחלתי לעבוד כאן. הכרתי המון אנשים חדשים, וברמה האישית אני מרגישה שהשנה הזו היתה מאוד חשובה לי", מספרת מונסונגו.

"לשנה הקרובה, אני מאחלת לעצמי לסיים את הלימודים בהצלחה וכמובן להשתלב בתחום בו אני לומדת. במקביל, אני גם רוצה להפוך לבורג משמעותי הרבה יותר מבחינת העבודה שלי בחיי הלילה כי זה תחום שאני מאוד אוהבת", מסכמת הברמנית.

"חיי לילה הם כבר מזמן הרבה יותר מעוד ערב של בילוי", אומרת ווטה. "זה ממש תחום שאפשר להרוויח ממנו יפה. אני באופן אישי במהלך השנה האחרונה, חזרתי ליחצ"ן מסיבות אחרי תקופה מסוימת שלקחתי הפסקה מכל העולם הזה. חזרתי באנרגיות חדשות, ולהשתלב במקום חדש זה תמיד כיף".

מבחינת השנה הקרובה, ווטה רוצה לשמור על אותו קו. "אני רוצה להמשיך ולהתקדם וכבר בתחילת השבוע לדעת שהמסיבות שלנו הן סולד אאוט", מסכמת היח"צנית האנרגטית.

ימים יגידו מה שנת 2019 איך תיראה סצנת הבילויים בנגב בשנת 2019, אבל דבר אחד בטוח, משעמם לא יהיה.

שעתם היפה של הקוקטיילים
רוצים להתחיל לחגוג כבר בבית או להתקיל את הברמן עם בקשה מיוחדת? הנה כמה קוקטיילים קלאסיים וחגיגיים לחגוג איתם את פתיחת השנה האזרחית.

 אילוסטרציה: pixabay

דקירי קפוא
מרכיבים: רום, חצי מנת טריפל סק, מנת סאוור (מיץ לימון+מי סוכר), מונין, קרח גרוס.
אופן ההכנה: יוצרים תערובת של 1.5 מנות רום, טריפל סק, מנת סאוור ומונין. את התערובת מכניסים לתוך בלנדר עם קרח ומגישים קפוא.

סקס און דה ביץ'
מרכיבים: וודקה, שנאפס תפוזים, מיץ חמוציות, מיץ תפוזים/מיץ אננס.
אופן ההכנה: מוזגים לכוס קוקטייל רבע כוס וודקה, רבע כוס שנאפס תפוזים, רבע כוס מיץ חמוציות ורבע כוס מיץ תפוזים. בשביל לגוון אפשר להחליף מיץ תפוזים במיץ אננס.

קוסמופוליטן
מרכיבים: וודקה, קוונטרו, סאוור, מיץ חמוציות, פלח לימון.
אופן ההכנה: מוזגים לכוס מרטיני/קוקטיילים מנת וודקה (60 מ"ל), חצי מנה קוונטרו, חצי מנת סאוור ו־3/4 מנה מיץ חמוציות. ניתן להוסיף פלח לימון כקישוט על הכוס.

מוחיטו
מרכיבים: וודקה, לימון, שני עלי מנטה, סוכר/סירופ סוכר, סודה.
אופן ההכנה: ממלאים כרבע כוס היי־בול (כוס גבוהה) בוודקה, חותכים לימון לרבעים ומוסיפים לכוס יחד עם שני עלי מנטה. מוסיפים כשתי כפיות סוכר/סירופ סוכר ועל כל המרכיבים, מוסיפים סודה. יש לערבב היטב לפני השתייה.