סגיב כהן. מופע אינטימי בהחלוץ 33. צילום: איה אפרים

סגיב כהן, מהזמרים האותנטיים והמוכשרים שצמחו בתעשיית המוזיקה הישראלית, מגיע ביום רביעי (28.8) להופעת טריו מיוחדת במועדון 'החלוץ 33'.

כהן, שאלבום הסולו האחרון שלו יצא בשנת 2015, חוזר בימים אלה לקדמת הבמה ולפני כחודש הוציא שיר חדש עם ישי לוי - "על גג העולם", שאותו גם הלחין. במקביל, עובד כהן לילות כימים באולפן ההקלטות, ובקרוב צפויים לצאת עוד שירים.

"בשנים האחרונות עשיתי קצת עצירה מקריירת הסולו שלי ועבדתי בעיקר עם אומנים אחרים", מספר השבוע כהן בראיון מיוחד ל"ידיעות הנגב". "הוצאתי יחד עם דקלון כמה שירים, וגם עם אהובה עוזרי ז"ל הספקתי לעבוד לפני שהיא נפרדה מאיתנו".

אחד המאפיינים הבולטים של הקריירה של כהן הוא הכבוד הרב שהוא רוחש לאומנים מהדור הקודם. "אומנים ותיקים כמו דקלון ואהובה עוזרי הם אבות המזון של המוזיקה המזרחית בארץ", הוא מסביר. "הם אומנים שעשו מוזיקה לשם עשיית המוזיקה. לא עניין אותם התגמול הכספי על כך או באיזה רכב הם נוהגים. אני חושב שהדור שלנו, של הזמרים הצעירים יותר, יכול וצריך ללמוד שיעור גדול מאומנים כאלה", אומר כהן. "הם היו לוקחים גיטרה ויושבים במשך שעות ושרים עד שנגמר להם הקול. אהובה ז"ל כתבה על כך שיר, 'עוד אשיר ואנגן', ובו היא מאחלת לעצמה לשיר כדי לשמח לאנשים את הלב".

מה יש בסגנון המוזיקלי הישן שמושך אותך?

"אני חושב שדווקא בתקופה האחרונה יש יותר נהירה למוזיקה האותנטית. בסוף שנת 2005 הוצאתי את השיר 'ישקף' שבאותה תקופה היה נשמע סוג של עוף מוזר. היום בכל התעשייה יש נהירה לצלילים האותנטיים ולמקורות. A-WA מביאות מלודיה עתיקה, אבל זה תופס. גם מבחינת התכנים המוזיקליים זה הולך לכיוון ההוא. פעם היו אומרים על זמר 'דתי' או 'חרדי' והיום אומנים דתיים נחשבים ללגיטימיים בתחנות הרדיו ובהופעות. אני אוהב את החזרה הזו למוזיקת העבר. כשיש לך עבר שאתה גאה בו, אתה יכול לצעוד לעתיד בבטחה".

מחד גיסא, באר־שבע היא עיר מתפתחת, ומאידך גיסא, היא גם מאוד חמה ומחבקת. אתה רואה קווים מקבילים בינך לבין בירת הנגב?

"האמת שאף פעם לא חשבתי על זה ככה. יש משהו מאוד נכון בהקבלה הזו ויכול להיות שזה באמת עובד ככה. אני חושב שאם ההשוואה הזו נכונה, אז אנשים יצליחו למצוא את עצמם בהופעה שלי, גם אם הם לא מכירים את השירים שלי ולא שמעו אותי בעבר. אני מזמין את כולם להגיע וליהנות מהופעה אינטימית שהקהל שלי בדרך כלל מאוד אוהב. אני מגיע עם נגן בוזוקי ופרקשן בלבד ואני ממש נוגע בקהל מבחינת המרחק. חוץ מהליין־אפ של ההופעה, אנחנו ניתן לאנשים הזדמנות לבחור שירים ולהציע לנו מה לנגן. אני יודע איך הערב הזה יתחיל, אבל אין לי מושג כיצד הוא יסתיים".


יום רביעי (28.8), שעה 21:30 (פתיחת דלתות ב־20:00), החלוץ 33, רחוב החלוץ 33, העיר העתיקה, באר־שבע.

לרכישת כרטיסים: 

https://bit.ly/2P8iLnF